Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2232 miejsce

Poszkodowani przez Temidę założyli stowarzyszenie

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-16 08:16

W Łodzi powstało Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Wymiar Sprawiedliwości "Lex". Niezależni eksperci będą rozpatrywać skargi na nieuczciwe i nierzetelne działania sędziów, prokuratorów czy notariuszy.

fot. Agnieszka Łuczakowska/Dziennik ZachodniO powołanie zespołu niezależnych fachowców, który rozpatrywałby skargi na nieuczciwe i nierzetelne działania sędziów, prokuratorów czy notariuszy, Stowarzyszenie wystąpiło do ministra sprawiedliwości. Do wystąpienia dołączono 17 takich skarg.


– "Lex" ma już 50 członków – mówi Dariusz Wolniakowski, prezes stowarzyszenia. – Wśród nas są lekarze, nauczyciele i ekonomiści. Uchybienia w pracy Temidy starannie dokumentujemy i kierujemy do resortu sprawiedliwości.

– Przeważnie chodzi o to, że prokuratorzy nie ścigają sprawców przestępstw, sędziowie nie przyjmują wniosków dowodowych, a notariusze fałszują akty notarialne – wyjaśnia Stanisław Różycki, działacz stowarzyszenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

List Bogusława albo bezradność . Wzrastająca lawinowo w miarę zmniejszania czasu dzielącego nas od 25 października prorządowa medialna wrzawa nie jest już w stanie zagłuszyć fali narastającej frustracji, jaka ogarnia coraz szersze kręgi społeczeństwa, bezskutecznie próbującego od lat osiągnąć to, co zapisane jest w Konstytucji:
Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (art. 32).
http://barwybezprawia.pl/2015/10/14/5348/
Bajkowy operat szacunkowy biegłego Jerzego Karpińskiego sprawa pokrzywdzonego Bogusława ...
https://www.youtube.com/watch?v=RNLEELvzZd8

Komentarz został ukrytyrozwiń
rat es
  • rat es
  • 12.07.2012 02:50

yebie sady yebie policje, nic mi nie zrobia bo nie jestem w yebanej polsce
rafal 3 maj sie beda qrwy placic odszkodowanie

Komentarz został ukrytyrozwiń
artur
  • artur
  • 30.06.2012 20:41

Niewinnie skazany na 25 lat przez Andrzeja Seremeta odsiaduje wyrok w zk nowy sacz. Chwile po tym Andrzej Seremet awansowal na Prokuratora Generalnego. Zapraszam na strone http://rafalsiwak.es.tl/ po szczegoly.

Komentarz został ukrytyrozwiń
poszkodowany przez sady
  • poszkodowany przez sady
  • 13.05.2012 10:08

sadownictwo polskie po wojnie do dnia dzisiejszego jest bastionem bezkarnosci bardzo spolegliwym wobec kazdej ekipy panujacej w tym kraju.duzo korzysci ale rzadnej odpowiedzialnosci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sąd Grodzki w Piekarach Slaskich popelnia pryestepstwo !!!!!! ujawnia dane osobowe + adresz imiona i nazwiska osobom nie zwiazanym z dana sprawa.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.