Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1357 miejsce

Poszkodowani przez ZUS otwierają pierwsze w Polsce biuro

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-03-17 07:10

Przy ul. Próchnika 1 zaczyna działać pierwsze w Polsce biuro, broniące osób poszkodowanych przez ZUS i KRUS. Ogólnopolskie stowarzyszenie, które powstało w Łodzi, ma już kilka tysięcy zwolenników.

Wszyscy wierzą, że Zofia Suliga, założycielka stowarzyszenia, pomoże im wywalczyć wyższe renty i emerytury.

- Od najbliższego poniedziałku zaczynamy przyjmować pokrzywdzonych emerytów - zapowiada Fot. Express Ilustrowanypani Zofia. - Będą dyżurować prawnicy, udzielający porad w konkretnych sprawach i piszący pozwy do sądu.

Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez ZUS zaczęło się tworzyć jesienią ubiegłego roku. Tysiące osób z zaniżonymi świadczeniami, rozżalonych na ubezpieczyciela, wsparło Zofię Suligę, która w imieniu emerytów postanowiła walczyć z ZUS-em. Zarejestrowano w Łodzi ogólnopolskie stowarzyszenie, a niedawno władze miasta przyznały lokal na biuro. Dzięki sponsorom udało się go za darmo uporządkować i wyposażyć. Od najbliższego poniedziałku będzie tu można poskarżyć się na ZUS, a także skorzystać z profesjonalnej pomocy prawników.

- Będziemy pisać pozwy do sądu, a w sprawach dotyczących wielu emerytów, występować do rzecznika praw obywatelskich, parlamentu, a nawet trybunału w Strasburgu - zapowiada Zofia Suliga, prezes i założyciel stowarzyszenia.



Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

janagodlewska
  • janagodlewska
  • 11.01.2012 13:36

Czy jest w Warszawie jakiś oddział jeśli tak to proszę o jakiś kontakt, adres telefon............

Komentarz został ukrytyrozwiń
rafał michalski
  • rafał michalski
  • 22.11.2011 20:37

Witam czekam na reakcję pracowników zusu w Łodzi już od 2008 roku nie mogę wywalczyć renty z tytułu wypadku w drodze z pracy może jakiś prawnik który za procenty pomoże walczyć z tą nietykalną strukturą Państwa w Państwie mój meil maszna@toya.net.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lesław
  • Lesław
  • 10.11.2011 17:29

Wpłaciłem łącznie na rzecz Stowarzyszenia Pani Zofii kwotę 180 zł i do tej pory nikt się ze mną nie raczył skontaktować, takie zachowanie jest karygodne!!!!!!! Ponadto wysłałem do Stowarzyszenia pismo z prośbą o informację na temat pobranych pieniędzy i stanu mojej sprawy (zostałem pokrzywdzony przez ZUS), otrzymałem zwrotne potwierdzenie odbioru ww. pisma ale do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi. Jeśli niezwłocznie nie zostanę poinformowany na jakim etapie znajduje się moja sprawa i co się stało z wpłaconymi przez mnie pieniędzmi skieruję sprawę do Sądu!! Aktualnie nie tylko czuję się pokrzywdzony przez ZUS ale także przez Stowarzyszenie Pani Zofii!!!!! Czy jest więcej osób które mają podobny lun inny problem ze Stowarzyszeniem Pokrzywdzonych przez ZUS i KRUS??? Bardzo proszę o kontakt telefoniczny 791 848 366.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zenon Stankiewicz
  • Zenon Stankiewicz
  • 09.11.2011 11:56

Pierwszego sierpnia 2011r. napisałem do ZUZ w Warszawie Wydział Realizacji Umów Międzynarodowych takie pismo:Zgodnie zustawą z dnia 01.01.2009r.ZUS zamiast zerowych dochodów bierze pod uwagę najniższe wynagrodzenie dla danego okresu.Ponieważ miałem takie okresy ,proszę o ponowne naliczenie
mojej renty od momentu wejścia tej Ustawy.Dziś jest 09.11.2011rok i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi,co ja mam robić bo 27.09.2011r wysłałem pismo ponaglające i w dalszymciągu nie mam odpowiedzi na drugie pismo również.Proszę o Przysłać mi informacje gdzie ja mam pisać w mojej sprawie.Mój adres E-mail:sta104@op.pl Mój komentarz napewno nie istnieje bo ja do was piszę pierwszy raz!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zenon Stankiewicz
  • Zenon Stankiewicz
  • 09.11.2011 11:53

Pierwszego sierpnia 2011r. napisałem do ZUZ w Warszawie Wydział Realizacji Umów Międzynarodowych takie pismo:Zgodnie zustawą z dnia 01.01.2009r.ZUS zamiast zerowych dochodów bierze pod uwagę najniższe wynagrodzenie dla danego okresu.Ponieważ miałem takie okresy ,proszę o ponowne naliczenie
mojej renty od momentu wejścia tej Ustawy.Dziś jest 09.11.2011rok i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi,co ja mam robić bo 27.09.2011r wysłałem pismo ponaglające i w dalszymciągu nie mam odpowiedzi na drugie pismo również.Proszę o Przysłać mi informacje gdzie ja mam pisać w mojej sprawie.Mój adres E-mail:sta104@op.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdzisław Bazan
  • Zdzisław Bazan
  • 07.10.2011 08:43

Przesyłam poniżej skargę na ZUS. Oczywiście nic się nie dzieje. ZUS nie reaguje.

ZUS Nr akt 83086
Składam Skargę na Orzecznika ZUS

W dniu 09 05 2011 moja żona otrzymała wezwanie do ZUS w Łodzi ul Brzezińska 5/15 odnośnie przyznania świadczenia rehabilitacyjnego.
Lekarze Specjaliści u których się leczyła wcześniej uznali iż natychmiast musi podjąć rehabilitację by uniknąć trwałego kalectwa.
Wcześniej wyrzuconą ją z pracy z powodu silnych bólów kręgosłupa.
Potrzebujemy młodych i silnych – powiedzieli i wręczyli wypowiedzenie.
W domu też zwijała się z bólu dlatego postanowiła się leczyć. Na podstawie zdjęcia RTG kręgosłupa postawiono diagnozę „ Rwa Kulszowa „ . Przeszła już serię bolesnych zastrzyków. Jest leczona farmakologicznie. Na każde kolejne zabiegi czeka się tygodniami. Rehabilitację ma na 20 czerwca ( oczekuje od 14 stycznia 2011 r ), a następne pewnie w przyszłości.

Wasz orzecznik nie widzi nic niepokojącego
Są widoczne zmiany na zdjęciu RTG lecz ja wypisuję Panią do pracy.
Czy u Was w ZUS znajdzie się praca dla mojej chorej żony ?. Żaden lekarz zakładowy ( poza Waszym ?) nie wyda jej pozytywnej opinii do pracy.
Mówi się że cudów nie ma. Wasz orzecznik ujrzał go jeszcze przed rehabilitacją mojej żony !?
Czy wasi Orzecznicy znają Hipokratesa, czy są zwolnieni z tej przysięgi!?.
Na korytarzu ZUS słyszałem tylko negatywne wypowiedzi o Waszych Urzędnikach ( Lekarzach). To świadczy o Waszym poziomie usług.
W dniu 17 marca 2009 r. i 07 04 2009 r ( Nr akt 114426) też miałem nieprzyjemność zapoznać się osobiście z Waszymi Urzędnikami. Miałem wypadek w pracy. Ciężka klapa z samochodu TIR a rozbiła mi głowę. Straciłem przytomność. Do dziś mam kłopoty z pamięciom, zawroty głowy. Postarzałem się o kilka lat psychicznie i fizycznie. PZU natychmiast wypłaciło mi należny uszczerbek na zdrowiu, a ZUS uznał mnie za Zdrowego. Moja opinia o Waszych Urzędnikach pokrywa się z teraźniejszą opinią mojej żony.
Zmuszacie beznogiego do gry w piłkę nożną !?
Bezrękiego do gry w tenisa !?
Bezgłowego do myślenia!?
Wysyłacie zdrowych 40 letnich policjantów na emerytury, a kalecy muszą pracować by się Wam budżet zbilansował ?.
Bardzo proszę zająć się sprawą mojej żony. Bo kiedy kilku lekarzy ma odmienną diagnozę od Waszego. To czy Wasz orzecznik jest lekarzem ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Kicker
  • Jurek Kicker
  • 06.10.2011 22:02

ZUS zniszczył firmę ojca prowadzoną od 17 lat, w której i ja pracowałem . Przez nadgorliwość pracowników
(młode studenciaki ) musiałem sprzedać mieszkanie a ojciec dom .Spłaciliśmy 80 tys. zł i jeszcze biorą ojcu z emerytury.Podali nas na policję , że przywłaszczenie ,policja- odciski palców ,zdjęcia itd.,sąd kara ,ja się odwołałem i wygrałem (sąd uniwinnił i orzekł ,że to ja jestem ok a ZUS be ) ale ojciec nie zdążył w terminie .17 lat pracy w pi...du i cały majątek choć skromny .Przez parę pie...nych dni spóźnienia. W du..ie mam ten kraj i tych urzędasów co Cię niszczą za twoje .Pozdrawiam ,może wam się uda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ArletaOlik
  • ArletaOlik
  • 10.08.2011 13:44

Czy jest ktoś kto pomółby mi walczyć z ZUS o uznanie wypadku przy pracy? Walcze od 2009 roku. Nikt w Słupsku nie chce się tego podjąć. Nie jestem majętną osobą, ale mam prawo walczyc o prawde. Pomocy:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
JMK
  • JMK
  • 01.08.2011 19:42

Proszę o numer tel. do biura stowarzyszenia w Łodzi, muszę pilnie odwołać się od decyzji komisji ,wg.mnie bezpodstawnej i bezsensownej!

adres e-mail - jmkpewniak@tlen.pl


z góry bardzo dziękuję J.

Komentarz został ukrytyrozwiń
katarzyna buba katrin10@vp.
  • katarzyna buba katrin10@vp.
  • 10.06.2011 17:17

Proszę o numer i adres biura kontaktowy moja mama dostała do zapłaty ogromne pieniądze z tytułu pracy nakładczej . . .pomocy ! katrin10@vp.pl