Facebook Google+ Twitter

Poszkodowani przez żywioł znaleźli schronienie w klasztorach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-14 16:48

Klasztory buddyjskie w delcie Irrawaddy w Birmie, spustoszonej przez cyklon Nargis, stały się tymczasowymi obozami dla poszkodowanych. Mnisi udzielają gościny i dzielą się tym, co nie zostało zniszczone przez żywioł. Na pomoc oczekuje w Birmie ponad półtora miliona ludzi.

Dla osób pozbawionych domów, głodnych i spragnionych, klasztory buddyjskie stały się miejscem, w którym mogą oni odnaleźć pomoc i schronienie. Ludzie, pozbawieni pomocy ze strony władz, znajdują ją w klasztorach zamienianych na tymczasowe obozy. Działacz Narodowej Ligi na Rzecz Demokracji, Win Hlaing (czyt. Win Hljan), zapewnił w rozmowie z Polskim Radiem, że mnisi będą coraz aktywniejsi. Duchowni zdają sobie bowiem sprawę z tego, że ludzie coraz bardziej cierpią, będąc pod wojskowym reżimem.

Władze dostrzegają spontaniczną aktywność buddyjskich duchownych. W obawie przed wzrostem społecznego znaczenia mnichów junta wydała już rozporządzenie w myśl, którego ludziom świeckim nie wolno nocować w klasztorach. Rozporządzenie jest przestrzegane ściśle w okolicach Rangunu, ale na obszarach najmocniej dotkniętych kataklizmem ludzie ignorują zarządzenie władz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.