Facebook Google+ Twitter

Poszukiwacze prawdy odnaleźli ją w Poznaniu

Dziś odbyła się w Poznaniu 15. edycja gry miejskiej pod hasłem „Poszukiwacze prawdy”. Rozrywka ta to połączenie gry planszowej, spaceru i wysiłku intelektualnego.

Mędrzec i Niewiasty mogły pomóc w odnalezieniu i porozumieniu się ze Strażnikiem... / Fot. Danuta MuszyńskaUczestnicy tej edycji gry miejskiej mieli za zadanie otworzyć skrzynię, która kryła tajemniczy skarb. Klucz do niej trzeba było zdobyć od klucznika, do którego drogę znał pewien Mędrzec. Mędrzec ów jednak nie ufał nieznajomym i trzeba było wiedzieć jakimi słowami się do niego zwrócić. Aby poznać fragmenty słów, trzeba było odnaleźć stare, zapomniane ślady historii i architektury Poznania. Pomocna była tu mapa miasta z roku 1899 r. Jednak w jaki sposób słowa te złożyć – wiedziały tylko 4 Niewiasty, które należało również znaleźć…

Uczestnicy, którym udało się dotrzeć do klucznika, nie mogli być jeszcze pewni sukcesu. Człowiek ów posiadał bowiem 3 klucze, a tylko jeden z nich otwierał skrzynię. Drużyna, która zdobyła właściwy klucz, mogła podzielić się skarbem - upominkami przygotowanymi przez organizatorów.Obowiązkowe wyposażenie gracza - notatnik, mapa z 1899r. i obecna mapa Poznania. / Fot. Danuta Muszyńska

Dzięki grze miejskiej poznaniacy nie tylko spędzili miło sobotnie przedpołudnie, lecz również mieli możliwość przekonać się, jak wiele śladów historii mijają każdego dnia nie zdając sobie z tego sprawy. Któż bowiem, przechadzając się uliczkami Starego Rynku, zwróci uwagę na ledwo widoczną Nie każda próba otwarcia skrzyni kończyła się sukcesem. / Fot. Danuta Muszyńskapłaskorzeźbę pod dachem kamienicy? Albo ilu z nas zastanawia się, jak odnaleźć orła na ścianach poznańskiej fary? Gry miejskie łączą w sobie rozrywkę i wysiłek zarówno ten fizyczny jak i umysłowy i są doskonałym sposobem spędzania czasu. Pomysłodawcą i organizatorem poznańskich gier miejskich jest historyk Szymon Dąbrowski, któremu pomagają członkowie Studenckiego Klubu Turystyki Viator.

Piętnasta edycja gry, będąca pouczającym spacerem, już za nami. Jak jednak obiecali organizatorzy, następna edycja już 1 sierpnia. Ma być to pierwsza gra miejska rowerowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

To chyba jak będzie bliżej terminu spróbuję zmontować zespół w 24:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt, nie doczytałam :P No to ja odpadam, ale myślę, że byś zebrała kilka osób z W24 z Poznania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Danka tutaj pisze, że 1 sierpnia, zespół musi mieć od 3 - 5 osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kiedy kolejna edycja? ;) 3 czy 4 osoby chyba wystarczą, więc udałoby się taką ekipę zmontować :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gosiu jestem za! Montujemy ekipę? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, może ekipa W24? :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie, że piszesz o jednej z najfajniejszych akcji w naszym mieście. Co edycję obiecuje sobie, że wystartuję ale wciąż nie mogę zebrać ekipy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy pomysł. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.