Facebook Google+ Twitter

Poszukiwani kandydaci do zbudowania kolonii na... Marsie

Mars One to holenderska organizacja non-profit prowadzona przez Basa Lansdorpa. Jej celem jest zbudowanie stałej kolonii ludzkiej na Marsie. Wg planów w 2033 r. Czerwoną Planetę ma zamieszkiwać 20 osób.

Mars, krater Victoria (2006) / Fot. NASAW tym roku mają rozpocząć się poszukiwania przyszłych kolonistów. Organizatorzy akcji mają wybrać 40 osób, które to rozpoczną trening na Ziemi w specjalnie przygotowanej replice kolonii. Do udziału w projekcie może zgłosić się każdy, kto skończył 18 lat. Potencjalny kandydat na astronautę ma odznaczać się inteligencją oraz dobrym stanem zdrowia fizycznego i psychicznego. Musi także liczyć się z tym, że organizator nie przewiduje powrotu kolonistów na Ziemię.

Wybrane osoby przejdą dziesięcioletni trening i w 2023 r. czworo z nich wyląduje na Czerwonej Planecie. Organizatorzy założyli, że kolejne osoby będą docierały na Marsa co dwa lata.

Wstępnie oszacowano, że wysłanie pierwszych czterech osób będzie kosztowało ok. 6 mld USD. Firma szuka sponsorów i inwestorów, a także chce spopularyzować wyprawę dzięki reality-show, w którym ma być prezentowana rekrutacja, trening i lądowanie. W związku z tym organizacja Mars One zatrudniła już jednego z pomysłodawców "Big Brothera".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A kto miałby prowadzić misję ? ESA w ramach programu aurora ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na szczęście podobne plany starają się realizować także inne państwa czy organizacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.