Facebook Google+ Twitter

Poszukiwani młodzi z pomysłami

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-25 22:25

15 listopada rusza akcja "Jesteśmy aktywni", która ułatwi młodzieży realizację ciekawych pomysłów. Na konkurs grantowy Urząd Dzielnicy Targówek przeznaczył 8 tys. złotych. Jego organizacją zajmuje się pobliska Młodzieżowa Rada.

Projekt powstał w celu wspierania aktywności uczniów gimnazjów i szkół średnich. To okazja, by poznać kulisy planowania i skutecznej organizacji zadań. Już powstają zespoły robocze startujące w konkursie. Młodzi uczą się w ten sposób odpowiedzialności, pracy w grupach i zorientowania na cel.

Zanim spiszemy wniosek, zastanówmy się, po co to robimy. Jakie korzyści przyniesie nasz pomysł lokalnej społeczności? Dlaczego warto go zrealizować? To właśnie na wstępnym etapie uczestnicy pracują nad zamierzeniami projektów. Później przechodzą do ułożenia harmonogramu zadań. Ustalają, jak będzie wyglądało ich wspólne działanie i droga do wspólnego sukcesu.

Maksymalna kwota jednorazowej dotacji wynosi 2 tys. złotych, co powinno wystarczyć na pokrycie kosztów. Zaplanowanie budżetu to ważna lekcja przedsiębiorczości i zarządzania wydatkami.

Grupy wyznaczają swoich liderów kierujących wszelkimi działaniami. To oni przestrzegają harmonogramów i dowodzą całą akcją. Rozwijają w ten sposób umiejętności przywódcze, tak poszukiwane dzisiaj na rynku pracy. Do wspólnej pracy warto zaangażować także młodzież z mniejszymi szansami (finansowymi, zdrowotnymi). Stanowi to niejako inwestycję w przyszłość.

Najlepiej ocenione zostaną te wnioski, których autorzy patrzą długofalowo na rezultaty. Pojedyncze warsztaty, seminaria, zawody sportowe, dyskoteki to za mało. Takie działania mogą stanowić fragment projektu, a nie całość. Jednak kiedy z tych kilku klocków zbudujemy większą budowlę, zyskuje ona potężne szanse powodzenia. Właśnie dlatego, zanim zdecydujemy się na wzięcie udziału w konkursie, warto przemyśleć wszystko z kolegami i stworzyć wartościowy projekt.

Pliki do pobrania:
program 138 KB
wniosek 312 KB

Autor: Michał Toczyski
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie mrdtargowek.waw.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.