Facebook Google+ Twitter

Poszukiwani świadkowie z obozu w Gross-Rosen

Zwracam się z apelem do wszystkich, żyjących osób - ich rodzin, które przebywały podczas wojny w obozie śmierci w Gross-Rosen. Może dzięki Państwa pomocy, pani Kazimiera będzie mogła odtworzyć ostatnie chwile z życia swojego Ojca i Brata.

Apel o pomoc, w odnalezieniu świadków

fotografia przedstawia Ojca i Brata- pani Kazimiery Bernatek / Fot. Marek KraussMoże dzięki Państwa pomocy, pani Kazimiera Bernatek, będzie mogła odtworzyć ostatnie chwile z życia swojego Ojca i Brata... Poszukiwane są- żyjące osoby, które przebywały w obozie koncentracyjnym w Gross-Rosen,oraz w podległym obozie Gassen. W tym właśnie obozie zginęli jej ojciec, oraz brat.

Krótka historia rodziny


dokument potwierdzający od PCK / Fot. marek kraussPani Kazimiera Bernatek przed wojną mieszkała w Warszawie, w dzielnicy Wola, niedaleko muru Getta żydowskiego. W momencie wybuchu Powstania Warszawskiego, cała rodzina pani Kazimiery - ukryła się w piwnicy swojego domu. Hitlerowcy, próbowali nakłonić ludność do opuszczenia swoich kryjówek. Rozrzucali ulotki, w których informowali ludność cywilną, iż po wyjściu z ukrycia - będą wolni. Takie informacje, były oczywiście niezgodne z prawdą.

Dokument potwierdzający / Fot. Marek KraussRodzina pani Bernatek, została wywieziona do obozu koncentracyjnego w Dachau, następnie do Gross-Rosen. W pierwszym miesiącu pobytu w obozie - brat, oraz ojciec pani Kazimiery, zostali zamordowani (prawdopodobnie rozstrzelani).

Dlatego też w imieniu pani Kazimiery Bernatek zwracam się z apelem do wszystkich świadków tamtych wydarzeń. Osoby, które mogły by udzielić jakichkolwiek informacji na ten temat, bardzo proszę o kontakt
mailowy na adres: marek.krauss@gmail.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.