Facebook Google+ Twitter

Poszukiwanie tożsamości

W Gdańsku powstaje nowa chrześcijańska grupa teatralna "Tożsami". Jednym z głównych celów jej założycielki Marceliny Szczuraszek jest "rozbudzenie w ludziach pasji oraz pomoc w odkryciu talentów i indywidualnego powołania".

Kadr ze spektaklu przygotowanego przez uczniów M. Szczuraszek. / Fot. Marcelina Szczuraszek Marcelina Szczuraszek ma za sobą siedem lat doświadczenia scenicznego. Jest absolwentką dwóch szkół: Studium Animacji Kultury w Kaliszu, kier. Taniec współczesny oraz Chrześcijańskiego Studium Teatru Ruchu w Wiśle. Obecnie pracuje jako nauczycielka pantomimy, dramy, tańca uwielbienia oraz tańca z flagami.

Grupa teatralna "Tożsami" jest z jednej strony dla tych wszystkich, którzy chcą odnaleźć swoje miejsce, odkryć, co jest w nich cennego, z drugiej dla tych, którzy poprzez sztukę pragną przynosić innym coś ważnego. "Będziemy poruszać tematy i sprawy, które są ważne, głębokie, nie zawsze jednak w poważnej formie." - czytamy na stronie internetowej grupy.

"Nasz artystyczny program pragniemy kierować do ludzi w różnych miejscach, takich jak szkoły, przedszkola, domy dziecka, domy kultury, więzienia, szpitale, ulice. Wszędzie tam, gdzie nasza sztuka może przynieść ludziom prawdę, piękno, nadzieję i uśmiech na twarzy." - możemy przeczytać w wizji przedsięwzięcia. Jeszcze zanim Marcelina postanowiła założyć grupę "Tożsami" grała spektakle w szkołach i raz w więzieniu. Jest bardzo dotknięta tym, jak poprzez sztukę ludzie są zmieniani, chcą rozmawiać, otwierają się na człowieka i co najważniejsze, na Boga.

Kadr z tańca z flagami przygotowanego przez uczniów M. Szczuraszek. / Fot. Marcelina Szczuraszek Marcelina jest osobą wierzącą i nie ukrywa, że to Bóg jest dla niej największą inspiracją. "To w Piśmie Świętym zawarte są wszystkie prawdy, dobro, piękno i miłość, które pragniemy przekazywać ludziom poprzez sztukę." - pisze.

Ci, którzy zdecydują się dołączyć do grupy będą mieli okazję nauki i wykorzystania szerokiego wachlarza technik: teatr ruchu, praca z głosem, taniec, gra z rekwizytem. Jak określa Marcelina Szczuraszek: "Celem jest synteza sztuk". Założenie grupy teatralnej "Tożsami" jest małym początkiem spełnienia wielkiego marzenia - założenia dziennej chrześcijańskiej szkoły sztuki.

Więcej informacji i kontakt na tozsami.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.