Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10114 miejsce

Poszukiwanie własnego Anioła. Paulo Coelho "Walkirie"

"Aniele Boży Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój". Większość nas zna tę modlitwę, bo jako dzieci, co wieczór odmawialiśmy ją, nim poszliśmy spać. Była to krótka rozmowa z naszym aniołem stróżem.

"Wlkirie" Paula Coelho / Fot. Zbigniew Nastarowicz"Walkirie" Paulo Coelho, to książka o poszukiwaniu swojego anioła, o chęci ujrzenia jego twarzy oraz rozmowy z nim.

Paulo, aby zobaczyć się z własnym aniołem, postanawia wybrać się, razem z żoną Chris, na czterdziestodniową wycieczkę na pustynię Mojave w Stanach Zjednoczonych. Celem jest spotkanie Walkirii, a następnie nauczenie się od nich, jak rozmawiać i widzieć się z własnym aniołem.

Jak przystało na mistycyzm Coelho i tutaj występuje on na pierwszym planie, jednak w porównaniu do innych jego książek, w tej mamy do czynienia z paktem zawartym z demonem.
"Każdy zabija to, co kocha" - żyjemy w świecie pełnym przemocy, walki o lepszy byt, o pozycję w społeczeństwie. Zapominamy jednak o szczęściu, miłości, o drugim człowieku. Każdy z nas zawiera pewnego rodzaju pakt - wyrzeknę się tego lub tamtego, aby mieć to lub tamto. Zastanówmy się, ile razy w różnych sytuacjach naszego życia zdarzyło nam się zwracać do Boga słowami: "Boże jak wszystko skończy się dobrze to obiecuję, że..."? No właśnie, a czy udaje nam się dotrzymywać później tych obietnic? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że bardzo często nie do końca wiemy, z kim ten pakt zawarliśmy.

Książka Paula Coelho chce zwrócić naszą uwagę jeszcze na wszechogarniający strach, który jest tak bardzo zakorzeniony w naszych wnętrzach, a który nie pozwala nam, abyśmy otworzyli się na innych ludzi i to co nas otacza. Strach zabija nas od środka. W końcu porusza motyw wszystkich jego książek - miłość. Pisze o sile i potędze miłości do osób, które kochamy, do osób nam nieznanych, do Boga, do tego co nas otacza.

Na koniec przytoczę fragment "Ballady o więzieniu w Reading" Oscara Wilda:
"Każdy zabija kiedyś to, co kocha
- Chcę, aby wszyscy tę prawdę poznali.
Jeden to lepkim pochlebstwem uczyni,
Inny spojrzeniem, co jak piołun pali.
Tchórz się posłuży wtedy pocałunkiem,
Człowiek odważny - ostrzem zimnej stali!"

Fragment ten jest umieszczony we wstępie książki Paulo Coelho "Walkirie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetna książka, podobnie jak i inne Paula Coelho. Każda jest w swoim rodzaju i trudno je porównywać do siebie. Każda niesie w sobie duchowe przesłania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.