Facebook Google+ Twitter

Poszukiwany dawca szpiku dla Maksika

23 czerwca w Bydgoszczy odbędzie się akcja zbierania potencjalnych dawców szpiku kostnego dla pięcioletniego Maksa i innych chorych na białaczkę osób.

Ulotka "Dzień Dawcy dla Maksymiliana i innych" / Fot. http://www.mjdatabase.comMaksik ma zaledwie 5 lat. W lipcu 2009 roku zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Konieczny jest przeszczep szpiku.

Od stycznia rozpoczęto poszukiwania dawcy. W bazie znaleziono 17 potencjalnych dawców dla Maksika. Jednakże wszyscy, oprócz jednej osoby z Niemiec, zostali wyeliminowani po dokładniejszych badaniach. Brak kontaktu z hipotetycznym dawcą z Niemiec spowodował, że rodzina Maksa zdecydowała się na przeprowadzenie akcji zbierania dawców w Bydgoszczy i skontaktowanie się z fundacją DKMS.

W międzyczasie zrealizowano cały program chemioterapii. Aby uniknąć nawrotu choroby w oczekiwaniu na dawcę, lekarze dołożyli Maksikowi dwa dodatkowe bloki chemii. Osoba z Niemiec odezwała się, jednakże z powodów medycznych również została odrzucona jako dawca.

Z tego też względu, dnia 23 czerwca 2010 r. w Bydgoszczy, w Barze Studenckim przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Fundacja DKMS Polska przy współpracy z Panem Jerzym Radczukiem - dziadkiem Maksymiliana, pod Honorowym Patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego Antoniego Bukaluka organizuje Dzień Dawcy Szpiku dedykowany Maksymilianowi i innym. Akcję opieką medialną objęła TVP Bydgoszcz.

Akcja jest otwarta dla wszystkich, którzy zechcą zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:
Data: 23 czerwca (środa), 14-20
Miejsce: Bar Studencki, ul. Bernardyńska 6/8, Budynek C

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sylwia Poznań
  • Sylwia Poznań
  • 20.09.2011 13:55

Niestety Maksik odszedł :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.