Facebook Google+ Twitter

Poszukiwany kandydat Samoobrony

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-10-13 09:27

Łukasz M. (26 lat), kandydat na posła z listy Samoobrony, ostatni na liście w okręgu bielskim został w czwartek wieczorem zatrzymany przez policję. Okazało się, że jest poszukiwany listem gończym

 / Fot. Dziennik ZachodniDZ umówił się w czwartek z kandydatem na spotkanie. Bezpartyjny Łukasz M. z Żywca zdecydował się porozmawiać z nami w siedzibie firmy swojej żony. Poprosił też o uczestnictwo w spotkaniu Dariusza Kozaka, kandydata nr 1 na liście z Wrocławia rodem. Chwilę po nas do firmy wkroczyła policja. Zaskoczony Kozak obserwował, jak policjanci pokazują Łukaszowi M. legitymacje i dzwonią mu przed nosem kajdankami.

- Co się tu dzieje - pytał zdezorientowany Kozak. Łukasz M. przewieziony został do Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, a następnie do aresztu śledczego w Bielsku. Prokuratura szukała go od miesiąca. Jest podejrzany o przywłaszczenie mienia i oszustwa podatkowe. Na koncie ma już kilka podobnych przestępstw, m.in. oszustw i wyłudzeń. Został za nie skazany na rok i 8 miesięcy pozbawiania wolności. Wyznaczono mu przerwę w wykonaniu kary, z której do więzienia nie wrócił. Postanowił natomiast kandydować do Sejmu. - Ukrywał się. Zwróciliśmy się z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania w oparciu o akta sprawy i rozesłaliśmy listy gończe - wyjaśnia prokurator Maciej Porzycki, szef żywieckiej prokuratury.

- Cóż ja mogę komentować. Nic o tym człowieku nie wiedzieliśmy. Jest mi przykro. Nie będziemy go bronić. Ten pan po prostu nas oszukał. On sam może jedynie zgłosić, że chce być wykreślony z listy i zrezygnować z kandydowania. Nie jest członkiem naszej partii - podkreśla szef śląskiej Samoobrony Andrzej Grzesik. - Może po prostu chciał się zmienić, dlatego zgodził się na kandydowanie? - zastanawiał się wczoraj kandydat nr 1 na liście Samoobrony na Podbeskidziu Dariusz Kozak. Dodaje, że Łukasza M. rekomendowały na kandydata środowiska przedsiębiorców z Żywca. - Zawsze jest problem z obsadzeniem pięciu ostatnich miejsc na liście, czy to Samoobrona, czy to Prawo i Sprawiedliwość. Opinię miał na tyle dobrą, że wybraliśmy jego, choć było jeszcze innych czterech chętnych i rekomendowanych przez środowiska przedsiębiorców - twierdzi Kozak.

Kandydat stwierdził, że nie chce mieć kampanii, plakatów ani zdjęć w gazecie, bo jest wystarczająco znany. Wyroków na Łukaszu M. ciąży kilka. Dotyczą m.in. wyłudzania podatku VAT z żywieckiego Urzędu Skarbowego. Zdarzyło mu się również prowadzić po pijanemu, za co odebrano mu prawo jazdy. Kilka miesięcy później został zatrzymany gdy kierował autem. - Nasze prawo, wciąż jeszcze nic nie mówi na temat obowiązku niekaralności kandydatów po parlamentu. Zostaje ocena wyborców - mówi Andrzej Adamek dyrektor biura Komisarza Wyborczego w Bielsku Białej.
Marianna Lach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I co Andrzej zrobi powie ze znowu jakaś afera

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.