Facebook Google+ Twitter

Poszukiwany prezes Jarosław. Czemu opozycja milczy o Amber Gold?

Skandal, jaki niesie ze sobą sprawa Amber Gold, a także kwestia związków z tą firmą Tuska juniora zrodziły setki pytań. Wobec mnogości co rusz pojawiających się nowych faktów, mało kto próbuje odpowiedzieć na jedno: gdzie jest opozycja?

 / Fot. Artur Andrzej CC1.0Wybuch skandalu, którego zapalnikiem były masowe zamknięcia / Fot. w24 oddziałów bankrutującej firmy Amber Gold, a którego uosobieniem stał się pan Marcin P., symbol cynizmu i bezkarnego tańca na linie niekomplementarności polskiego prawa, winien wymóc na opozycji szczególnie zaktywizowane działania. Tych działań na razie nie widzimy.

Z czego to wynika?

Pierwszy powód, jakkolwiek wydaje się on być bezsensowny i wynikający najpewniej z braku fundamentalnej umiejętności analizowania własnego położenia i powinności wynikających z pełnienia roli opozycji, jest dość łatwy i prosty do wskazania. To strach przed działaniem. Wynikający z obawy przed potknięciem, a przez to zniwelowaniem pewnego planu, o czym niżej.

Prawo i Sprawiedliwość, ustami nieformalnych rzeczników prezesa Kaczyńskiego, zapowiedziało przygotowania do tzw. jesiennej ofensywy. Jej przebieg zwiastują deklaracje polityków z tylnych szeregów tej partii, którzy zapowiadają otwarcie się ugrupowania na nowych wyborców. Politycy PiS mają w swoich publicznych wystąpieniach poruszać przede wszystkim kwestie związane z gospodarką, ekonomią czy polityką prorodzinną. Powód jest prosty. Sprawa finansów publicznych będzie tematem najbardziej nośnym i kluczowym w jesienno-zimowym sezonie. Na ten okres planowany jest nie tylko pisowski "długi marsz do centrum", ale także już od jakiegoś czasu zapowiadane tzw. drugie expose premiera. Wystąpienie szefa rządu ma przybliżyć opinii publicznej plany rządu na walkę z kryzysem.

Fale tego kryzysu (najwięksi pesymiści, lub, jak kto woli, realiści wśród ekonomistów przewidują nawet na rok 2013 nadejście recesji) mają sprawić, że wiatr w żagle zacznie łapać opozycja. Jedni upatrują w tym cynizm, drudzy - zwyczajną w tym przypadku racjonalność analizy. Wszyscy natomiast oczekują konkretnych propozycji działań i wskazania narzędzi, mających ukrócić macki kryzysu. Wszak opozycja, zwłaszcza pretendująca do objęcia w przyszłości samodzielnych rządów zobligowana jest do tego, by takowe propozycje posiadać. Szczególnie w sytuacji, gdy zastępy nieprzychylnych zwykle PiS-owi mediów głoszą o braku w tej partii kadry ekonomicznych speców, natomiast PiS - odwrotnie, przekonuje uparcie, że ową szeroką kadrę posiada. Tylko że schowaną.

Ta enigmatyczna "głęboka rezerwa strategiczna", by posłużyć się słynnym sformułowaniem premiera, wystawiona ma być na pierwszy szereg w czasie najważniejszych debat w sejmie dotyczących przyszłości polskiej gospodarki. Wedle szumnych zapowiedzi polityków opozycji w czasie tych debat ostre i bolesne cięgi zbierze rząd. I słusznie. Taka dola rządu. I pełne prawo opozycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Trzeba wziąć pod lupę prokuraturę z powodu ochrony przestępcy przez kilka lat w firmie AG od prania.
Ten pionek miał chyba bardzo mocne tzw. PLECY.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
 • obserwator
 • 18.08.2012 18:35

Jakis czas temu wracałem do kraju z krótkiego pobytu za granicą. Istotnie przejazdżając przez byłą granicę miałem wrażenie że wjeżdżam do innego swiata. I nie myliłem się. Kilkadziesiątv metrów za granicą pierwsza kontrola, Straż Graniczna czegoś szukała tylko że oni sami nie wiedzieli czego. Straciłem trochę czasu i nerwów. Kilka kilometrów dalej, łapanka policji, jakiś nawiedzony młody ustawił w rzędzie kilka samochodów i wszystkim po kolei kazał dmuchać w alkomat. Miałem uczucie że wjechałem do jakiegoś okupowanego kraju gdzie rządzi junta. Od czasu gdy notowania naszej gospodarki zaczęły spadać zaobserwowałem zwiększoną aktywność organów ścigania i nie tylko, które nadzwyczaj nadgorliwie usiłują wyciągnąć od społeczeństwa kasę. Najwyraźniej to my mamy zafundować rządzącym dalsze beztroskie wydawanie pieniędzy. Amber Gold przy kasie którą funkcjonariusze publiczni od nas wyciągną to mały przyszcz. Trwa wojna między narodem a władzą. Wojna o pieniądze. Nie dajmy się poniżać i dręczyć przez aparat ucisku. Proponuję wyjechać na stałe za granicę i ostatni gasi światło. Afery typu Amber Gold są wynikiem nieudolności rządzących. Najwyraźniej opozycja nie chce pobrudzić rąk gównem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 17.08.2012 17:49

Szkoda że Cyryl nie pozwolił rosyjskim katolikom na papieską wizytę.No cóż .Zdaje się że wtedy był zwerbowany przez KGB.Może chciał tylko mu nie dali?Teraz służy w FSB no i od razu polityka inna.Tylko po co chrzanić tu o pojednaniu i religii .

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 17.08.2012 16:51

bardzo wazna wizyta głowy kościoła w polsce i rozmowy z polskim episkopatem pierwsza od setek lat...

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 17.08.2012 16:41

Tylko patrzeć kiedy Platforma się rozpadnie - są przynajmniej trzy frakcje: Schetyny, Gowina i Grabarczyka. Jak kryzys nas przydusi ,a to jest nieodwołalne ; to Tusk jest już skończony!

Tych trzech muszkieterów z PO, wykończy Tuska ,by ratować partię. Czy są wstanie uratować tonącą Platformę ?

Wątpię!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 17.08.2012 16:25

Prezes ma problemy we własnej partii .Utworzyła się grupa młodych , gniewnych Wipler , Mastalerek ,Hofman . Brylują w mediach , co nie podoba się " zakonowi PC ". Powstał konflikt pokoleń.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
 • mike
 • 17.08.2012 10:43

czy ktokolwiek z Was czytelników jest dziś w stanie wskazać chociaż jedną osobę urabiającą na scenie politycznej, która jest godna piastowanej funkcji? jedna osoba ! taka nieskorumpowana, myśląca, mająca na względzie dobro obywateli w polsce a nie dobro samego siebie i kumpli ze swojej partii. jedna osoba...

Komentarz został ukrytyrozwiń
emil
 • emil
 • 17.08.2012 10:30

"...Spośród nich wyłania się jedno, jakże istotne z punktu widzenia dbałości o stan polskiej polityki: gdzie jest opozycja?" - PRZEKONAŁEM SIĘ CO DO JEDNEJ BARDZO WAŻNEJ RZECZY. Polacy już z natury są tacy, że jak powietrza potrzeba im do życia kłótni i afer. widać to na podstawie zachowania nawet autora tego artykułu. zawsze polaczki kochane będziecie niezadowoleni. ZAWSZE. jak opozycja wrzeszczy i kłóci się z rządzącymi - macie do nich żal, wyzywacie ich od głąbów, nieudaczników, moherowych aferzystów i tym podobnych. teraz kiedy opozycja póki co milczała czy milczy nadal macie do nich pretensje że nie ma komentarzy, afer, w podtekstach sugerując nawet związek opozycji z tą sprawą. jesteście żałośni. jesteście zagubionym narodem z wielkim kompleksem. macie problem sami z sobą. sami siebie nie szanujecie a co dopiero żebyście uszanowali innych. polak polakowi wilkiem. zawsze tak było, jest i zawsze już będzie bo własne dzieci wychowujecie identycznie. wasz kompleks jest bardzo widoczny, wystarczy przekroczyć granicę państwa polskiego. historia wyraźnie pokazuje że do jakotakiego funkcjonowania polskiego państwa potrzebna jest dyktatura. macie "demokrację", szkoda że ją źle pojmujecie i wykorzystujecie do szkalowania samych siebie. jesteście już prawie na dnie. sprzedaliście już praktycznie wszystko co polskie. wrzeszczcie! krzyczcie! kłóćcie się !

Komentarz został ukrytyrozwiń

# red
"Nie lubię ; jak chamstwo włazi w buciorach na temat kościoła."

Zdejmij buciory, idź się wyspowiadać za ten wpis i nie grzesz więcej...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 17.08.2012 09:07

Babciu J.K. - to jest li tylko wizyta o wymiarze religijnym ,i kościół ma prawo zapraszać kogo chce. Jeśli chodzi o wymiar polityczny to nic z tego nie wynika. Najpierw Putin i jego zbrodniczy spadkobiercy muszą wyjaśnić parę spraw .Katyń ,zamach smoleński i wiele innych zbrodni na innych narodach, które mają na sumieniu.

Z takim towarzystwem nie będzie pojednania - to tak jakby jednać się z Hitlerem, lub Pol Potem!

Ta wizyta pasuje tylko lewicy i rządowi Tuska ;nikomu poza tym! Tą wizytą próbuje się wbić klin między kościół a prawicę - daremny trud babciu! Nie lubię ; jak chamstwo włazi w buciorach na temat kościoła. Chamy którzy gnoili kościół, dziś chcą sekundować wizycie Cyryla I patriarchy Moskwy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.