Facebook Google+ Twitter

„Potęga kobiecości” Helen Andelin – klucze do serca mężczyzny

Helen Andelin oferuje poradnik „sztuki kobiecości”, mający zapewnić spełnienie najważniejszych pragnień, związanych z osiągnięciem szczęścia. „Potęga kobiecości” opowiada o tym, jak stać się czarodziejką miłości.

Helen Andelin, Potęga kobiecości, tłum. Ewelina Heine, Wydawnictwo Bernardinum, Pelplin 2012 / Fot. okładka książki „Jedno jest w życiu szczęście – kochać i być kochanym” – wyraziła niegdyś jedną z podstawowych prawd życiowych George Sand. Sprawa, wydawałoby się, prosta - trudno o jaśniejsze przedstawienie warunków szczęśliwego życia. Myśl francuskiej pisarki ma przy tym potężne wsparcie w wielu przekazach od legendarnych i baśniowych poczynając, a na współczesnych opowieściach kończąc. Jest to wszak zasadnicze przesłanie księgi nad księgami, a więc licznych odsłon historii biblijnych, ujmujących istotę ludzkiej natury.

Od wieków na kobiecie spoczywa największa odpowiedzialność za los rodziny. Od niej zależy, czy w życie zostaną wprowadzone wartości, czy zdobędzie się ona na męstwo i wolę walki za ideały. Autorka światowego bestsellera - książki „Potęga kobiecości”, Helen Andelin wychodzi z tych założeń, by uświadomić twórcze możliwości drzemiące w kobiecej naturze. W swym poradniku psychologicznym ujawniającym metody, jak kobieta może rozbudzić w mężczyźnie uczucie wielkiej miłości i wrażliwości, zachęca kobiety do zastosowania prostych zasad, które je uszczęśliwią. Jest to zarazem droga do zbudowania szczęśliwych społeczeństw, bo ich kształt wspiera się na filarach poszczególnych rodzin.

Książka Helen Andelin jest adresowana do kobiet, a choć po raz pierwszy ukazała się w 1963 r., więc przed półwieczem, nic nie straciła na aktualności. Ujmuje całość ponadczasowych zależności, kształtujących ludzkie życie. W obszernym wywodzie autorka prowadzi czytelniczki przez meandry psychologicznych prawideł, których przyswojenie może być gwarancją ich osobistego sukcesu, przy czym najistotniejszym nurtem rozważań jest ukazanie oczekiwań i potrzeb mężczyzny, ujawnienie jego punktów widzenia. Potwierdzeniem skuteczności danej w książce recepty są liczne, wpisane w opowieść pozytywne przykłady z życia i literatury klasycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ta książka jest jeszcze sprzed ery "poradników" jest zaskakująca i ciekawa, serdecznie polecam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To fakt, trudno się oprzeć nieprzepartej pokusie, by zrewolucjonizować pozytywnie różne aspekty życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Uwielbiam" te wszelkie poradniki, jak żyć. Tylko czytać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.