Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10087 miejsce

Potęga młodzieżowego tenisa dziewcząt w Łodzi

W dniu 22.02 w Centrum Tenisowym Zawada odbyła się uroczysta gala ŁKT na której to świętowane zostały znakomite sukcesy młodych tenisistek.

 / Fot. Fot. Grzegorz KłąbObecne osiągnięcia zawodniczek ŁKT nie są przypadkiem czy jednorazowym osiągnięciem ale potwierdzeniem doskonałej pracy szkoleniowej prowadzonej w klubie, czego dowodem są wyniki w roku 2012, w którym tenisistki ŁKT Łódź zdobyły 8 medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Istniejący zaledwie kilka lat Klub ŁKT Łódź jest obecnie 10 klubem tenisowym w Polsce wg. rankingu PZT za rok 2012 i zdecydowanie wyprzedził klub stanowiące niegdyś o sile polskiego tenisa m.in. Arkę Gdynia czy MKT Łódź. Zawodniczki
klubu ŁKT trenują na obiekcie nowo powstającego Centrum Tenisowe "ZAWADA" przy ul. Krańcowej w Łodzi.
W młodym klubie ŁKT Łódź trenują zawodniczki, które w lutym tego roku zdobyły 2 tytuły Mistrzyń Polski – do lat 18 i do lat 14 oraz 2 medale w grze deblowej - srebro do lat 18 i brąz wśród seniorek.

 / Fot. Grzegorz Kłąb/Największy sukces odniosła 15-letnia Magda Fręch, która wywalczyła mistrzostwo Polski juniorek do lat 18 w grze pojedynczej oraz zdobyła brązowy medal wśród seniorek w grze podwójnej.
Wielkie brawa dla Magdy, która jako najmłodsza polska tenisistka wywalczyła już pierwsze punkty do rankingu WTA i nie ma sobie równych w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Magda to pierwsza rakieta w reprezentacji Polski do lat 16.

 / Fot. Grzegorz Kłąb/Wiktoria Kulik i Andrzej KobierskDrugą tenisistką ŁKT, która zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii do lat 14
jest następna wielka nadzieja polskiego tenisa 14-letnia Wiktoria Kulik. Wiktoria trenuje w klubie ŁKT Łódź od sierpnia 2012r. pod okiem trenera Kobierskiego i jest również podporą reprezentacji Polski do lat 14 w drużynowych mistrzostwach Europy.
Zdecydowanie przewodzi w klasyfikacji PZT w swojej kategorii wiekowej i w tym roku rusza na podbój Europy w kategorii młodziczek.

 / Fot. Grzegorz Kłąb/Weronika Halicka i Andrzej KobierskiNa wielkie brawa zasłużyła również jedna z czołowych polskich juniorek Weronika Halicka, która zdobyła srebrny medal wśród juniorek w grze deblowej.

Magda i Weronika trenują w Łódzkim Klubie Tenisowym od samego początku pod opieką trenera koordynatora Andrzeja Kobierskiego i trenera Piotra Żurawieckiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.