Facebook Google+ Twitter

Potępieni Czterej Pancerni oraz Kloss znikną z ekranów

"Czterej pancerni i pies" i "Kapitan Kloss" znikną od jesieni z ramówki TVP - powiedział wiadomościom24.pl Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych (POKiN) w Krakowie.

Janusz Gajos był jednym z aktorów, którzy grali w filmach zdjętych z anteny. Fot. MWMEDIA Zrzeszeni w organizacji kombatanci domagali się takiej decyzji od władz już od kilku lat. "Jest skandalem, że w największym medium niepodległej Rzeczypospolitej do znudzenia lansuje się kłamliwą wersję dziejów rodem spod ogona psa Szarika" - napisali w liście do Bronisława Wildsteina kombatanci z POKiN.

– Wcześniej pisaliśmy do prezesa Jana Dworaka, jednak udzielił tylko enigmatycznej odpowiedzi i nie zrobił niczego w tej sprawie. Natomiast Bronisław Wildstein zareagował już po dwóch godzinach – mówi Bukowski. Kombatanci otrzymali pismo podpisane przez Daniela Jabłońskiego z Wydziału Rzecznika Telewizji Polskiej w imieniu prezesa telewizji.

POKiN domagał się zdjęcia programów z anteny, ponieważ zdaniem organizacji zakłamują one polską historię. – Nie chodzi nam o zupełną likwidację tych seriali. Można je przecież dostać na DVD, ściągnąć z internetu. Zależy nam jednak na tym, aby nie pokazywała ich Telewizja Publiczna - tłumaczy Bukowski.

Jakie fragmenty seriali budzą zastrzeżenia organizacji? – W pierwszym odcinku w Rosji pojawia się Janek. Ale nie wiadomo, jak tam trafił, nie wiadomo, czy go tam wywieźli. No i to braterstwo broni dwóch armii: polskiej i radzieckiej. Można było w to wierzyć trzydzieści lat temu, ale nie dzisiaj. Takich elementów jest zresztą znacznie więcej – tłumaczy.

Kombatanci otrzymali też obietnicę, iż w nieodległej przyszłości powstaną nowe filmy o polskiej historii. – Nikt nie opowiadał jeszcze na ekranie o legionach, o Kuklińskim. To są dobre tematy! – dodaje Bukowski.

A co Wy sądzicie na ten temat?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie wiedziałem ze w Naszym Kraju moga byc obywatele myślacy kategoriami ludzi ułomnych intelektualnie . Jakim prawem żądania zdjecia z ramówki filmów które w niedalekiej przeszłosci były kultowe ,a czasie tylko 2 programów TV ściagały dziesiatki widzów , tam gdzie były odbiorniki telewizyjne > Komu teraz przeszkadza, że w niektórych programach sa powtórki ( NIECH PRZEŁACZY NA INNY KANAŁ) Sam jestem kombatantem , ale jak ogladalem te filmy brałem pod uwagę fikcje literacką i ogladałem z przymrużeniem oka. Nie przeszkadzało mnie i wielu innym wiele scen i epizodów fikcyjnych .Mam pytanie do sceptyków _ A w filmach o dzikim zachodzie czy im podobnych gdzie tylko przemoc panuje nie ma wielu epizodów godnych potepienia? W innych krajach nie zdejmuje sie takowych Ale u nas znajdzie sie kilku oszołomów co im takie rzeczy przeszkadzają WSTD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już niedługo nie będzie się o co kłócić, bo program TV zostanie w całości wypełniony... REKLAMAMI. Już w tej chwili w większości stacji np. jest 20 min filmu i... 15 min reklam. Za chwilę te proporcje się wydłuuuuuuuuuuuuuuużą aż do wspomniany proporcji 100% reklama 0% reszta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.