Facebook Google+ Twitter

Potężna nawałnica przeszła nad Kutnem

Wczoraj, po godzinie 21 nad Kutno (woj. łódzkie) dotarły czarne chmury, czemu towarzyszyła potężna wichura. Przez trzy godziny nieprzerwanie się błyskało. Ulice Kutna wyglądały dramatycznie. Kutnowska straż pożarna pracowała całą noc.

Skutki nawałnicy są powoli usuwane. / Fot. Piotr PanfilMetalowe ogrodzenie oparło się o drzewo. Zapewne gdyby drzewa nie było, metal by zwiało. / Fot. Piotr PanfilJak informowali Wiadomości24.pl czytelnicy, w niektórych budynkach nie było prądu aż do rana. Na ulicach było bardzo ciemno ponieważ nie działały uliczne lampy. Do tego na chodnikach, a także drogach znajdowały się porozrzucane, połamane gałęzie.
- To była chwila. Nagle zrobiło się bardzo ciemno i zaczęło niesamowicie wiać. Wtedy z drzew leciały gałęzie i ogólnie leciało co mogło - mówi Anna, mieszkanka Kutna.

Złamana gałąź w parku Traugutta. / Fot. Piotr PanfilKutnowska straż pożarna interweniowała do południa około 70 razy. Dokładne statystyki nie są jeszcze znane. Na ulicy Grunwaldzkiej z budowy zwiało metalowe ogrodzenie, a w niektórych miejscach blachy się całkowicie połamały. Na ulicy Olimpijskiej drzewo przewróciło się na balkon w jednym z bloków. Na osiedlu Batorego potężna gałąź złamała się i spadła na parking samochodowy. W Witaszewicach, koło Łęczycy, 49-letni mężczyzna został przygnieciony gałęziami. Zmarł na miejscu.

Na wszystkich chodnikach widok był identyczny. / Fot. Piotr PanfilTrwa wielkie sprzątanie

Do tej pory służby porządkowe jeszcze nie uprzątnęły pozostałych po wichurze połamanych drzew. W parku Traugutta, w samym centrum miasta, co parę metrów leżą połamane gałęzie. Na każdym kutnowskim osiedlu krajobraz jest identyczny. Na szczęście gałęzie zostały uprzątnięte z chodników, lecz wszystko zalega na terenach zielonych. Krajobraz zatem nie jest ciekawy. Wysprzątanie wszystkiego zajmie służbom porządkowym jeszcze trochę czasu, na pewno jutrzejszy dzień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.