Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24596 miejsce

Potężna ulewa przeszła nad Szczecinem

W środę, parę minut po godz 12:00 przeszła nad Szczecinem burza, połączona z potężną ulewą i opadami gradu.

Ciemne niebo nad katedrą / Fot. Andrzej SadowskiPo godzinie 12:00 niebo nad Szczecinem ściemniało, co przy świecącym od południa słońcem dało ciekawy efekt wizualny. Niestety zaraz zaczął wiać północny wiatr i słońce zniknęło w chmurach. Z nieba runęła ściana deszczu, która szybko zamieniła ulice w rwące potoki, czy bajora.

Po raz kolejny okazało się, że studzienki ściekowe na ulicach nie nadążają z odbiorem wody, gdy ulewa przypomina oberwanie chmury. Wtedy zagłębienia ulic zamieniają się w głębokie bajora. Ta sytuacja powtarza się każdorazowo pod mostem kolejowym u zbiegu Nabrzeża Wieleckiego i ul. Krzysztofa Kolumba, naprzeciw Wozowni Tramwajowej Golęcino i w wielu innych miejscach.Zalana ulica, przy zajezdni tramwajowej Golęcin / Fot. Andrzej Sadowski

Gdy po pół godzinie intensywna ulewa przeszła, okazało się, że padał też grad, który pozostał na trawie. Na szczęście burza z ulewą w Szczecinie nie wyrządziła znaczniejszych strat, jednak połamała rośliny, drzewa, namioty na działkach i zalała piwnice i niektóre pomieszczenia pod wydawałoby się szczelnymi dachami. Według prognozy pogody, jutro ma wrócić w Szczecinie lato w pełnej krasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wczorajsza burza i związana z nią ulewa (też ok. 12:00), była jeszcze gwałtowniejsza (też trwała ok. 0,5 godziny), powalała drzewa, obtrząsała jabłka i grusze z drzew, zrywała dachówki, uszkodziła linie energetyczne, spowodowała przerwy w ruchu tramwajów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz zdjęcie nasłonecznionej katedry, z czarnym niebem nad katedrą w Szczecinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.