Facebook Google+ Twitter

Potężne burze przechodzą nad Polską!

Potężne burze przechodzą nad terytorium naszego kraju. Szczególnie trudna sytuacja jest na północy, gdzie wyładowań atmosferycznych jest najwięcej.

Burze będą bardzo groźne / Fot. wikipedia.pl / public domainNa terenie właściwie całego kraju zostały ogłoszone ostrzeżenia meteorologiczne przed silnymi burzami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia na terenie praktycznie całego kraju prócz woj. opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Organizacja Polskich Łowców Burz podniosła natomiast ostrzeżenia do drugiego stopnia w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim. W tym pierwszym ogłosiła również alarm meteorologiczny.

Superkomórka burzowa. / Fot. wikipedia.pl / public domainNależy się spodziewać silnych opadów deszczu (lokalnie do 50 mm), gradu o średnicy nawet 3 cm oraz wiatru wiejącego w porywach z prędkością 90 km/h! Na Pomorzu istnieje ryzyko pojawienia się tzw. superkomórki burzowej, a więc chmury, z której może powstać tornado lub trąba wodna.

Możliwe skutki burz to połamane lub wyrwane z korzeniami drzewa, powalone słupy energetyczne, zerwane linie napowietrzne, utrudnienia w komunikacji drogowej i kolejowej, lokalne podtopienia. Radzimy by nie parkować samochodów pod drzewami i tablicami reklamowymi oraz usunąć lub zabezpieczyć przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

We Wrocławiu przed chwilką słyszałem grzmienie, ale z tego co piszesz, na terenie Dolnego Śląska nie zostało wydane ostrzeżenie meteorologiczne, więc mogę iść spać spokojnie. Zresztą ja lubię burzę. Miłej nocy i + za informację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no, w Częstochowie chyba coś będzie - zauważyłam od strony Katowic jakieś chmury chyba cumulusy ;] oj będzie się działo...;] a cały dzień był pogodny ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Poznaniu spokój, przynajmniej aż do teraz :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie poszłam na ten rower

Komentarz został ukrytyrozwiń

leon. zakrzewski- lało niesamowicie mocno , dobrze , ze sie zaczytałam i poszłam na ten rower, miałeś racje

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.05.2008 23:10

ciągle pada...

Komentarz został ukrytyrozwiń

a w Kutnie pada:(( od godziny;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak meldować to meldować :) W Ostrowcu Świętokrzyskim cały dzień mokro, pada raz mniej, raz bardziej. Na razie bez deszczu. Plus za artykuł Piotrze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A pod Katowicami cisza - ani kropli deszczu, słońce świeciło po południu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Wienia: Nie polecam roweru, robi się granatowo od strony północno-wschodniej (Pomorza Środkowego) ... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.