Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35729 miejsce

Potężne trzęsienie ziemi na Martynice

O godzinie 20 czasu polskiego doszło do potężnego trzęsienia ziemi o sile 7.4 stopnia w skali Richtera. Nastąpiło ono w okolicach wyspy Martynika, będącej terytorium zależnym Francji. Na szczęście nie ma groźby wystąpienia tsunami.

Miejsce wystąpienia trzęsienia ziemi (czerwony kwadrat) / Fot. Screenshot ze strony USGS (http://earthquake.usgs.gov)Jak podaje United States Geological Survey (USGS), hipocentrum (ognisko) trzęsienia ziemi znajdowało się na głębokości nieco ponad 143 kilometrów. Epicentrum natomiast było oddalone o 41 kilometrów na północ-północny-zachód od stolicy Martyniki, miasta Fort-de-France. Jak podała amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna, nie ma zagrożenia tsunami. Choć trzęsienie ziemi było naprawdę bardzo silne, to jego ognisko było zbyt głęboko aby została wyzwolona fala tsunami. Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach czy zniszczeniach.

Jak podaje BBC, z niepotwierdzonych informacji wynika, że część budynków w stolicy zostało poważnie uszkodzonych lub zawaliło się. Francuska agencja informacyjna dowiedziała się natomiast ze źródeł policyjnych, że zawaliły sie budynek i bank. Nie ma ponoć paniki, ale nie ma informacji o ofiarach. Wstrząsy odczuwali również mieszkańcy Dominiki, wysp Gwadelupe i północnej części Ameryki Południowej. USGS odnotowuje już pierwsze wstrząsy wtórne o dość dużym natężeniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

+
jak zwykle szybciutko, ale miało być coś o słoneczku:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Piotrze, pełny respekt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr jak zwykle szybko i precyzyjnie +

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawo- świetny monitoring globalnych wydarzeń w zakresie geologii-tektoniki :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle szybka, "żywiołowa" informacja od Ciebie, oczywiście (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.