Facebook Google+ Twitter

Potężne trzęsienie ziemi niedaleko wysp Fidżi!

Trzęsienie ziemi o niewiarygodnej sile miało miejsce dziś rano, ok. godziny 8.28 czasu polskiego, niedaleko wysp Fidżi. Magnituda trzęsienia ziemi osiągnęła 7.8 stopnia w skali Richtera. Nie ma jednak zagrożenia tsunami.

Miejsce wystąpienia trzęsienia ziemi (pomarańczowy kwadrat) / Fot. Screenshot ze strony USGS (http://earthquake.usgs.gov)Jak podaje United States Geological Survey (USGS), hipocentrum (ognisko) trzęsienia ziemi znajdowało się na głębokości nieco ponad 149 kilometrów. Epicentrum natomiast było oddalone o 570 kilometrów na południe-południowy-zachód od wyspy Nuku'aolfa oraz o 1425 kilometrów na północ-północny-wschód od miasta Auckland w Nowej Zelandii.

Jak podała amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna, nie ma zagrożenia tsunami. Choć trzęsienie ziemi było naprawdę bardzo silne, to - na szczęście - jego ognisko było zbyt głęboko aby została wyzwolona fala tsunami. Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach czy zniszczeniach. Gdyby było, czekałaby nas powtórka z wydarzeń jakie miały miejsce 26 grudnia 2004 roku w Indonezji.

Wstrząsy sejsmiczne o takiej sile występują bardzo rzadko, ok 10-15 w ciągu roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

mi to już skończyły sie argumenty, z tego też powodu dostaniesz plusa :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze na bieżąco (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.