178334 miejsce

Potknięcie Manchesteru, skuteczna pogoń Chelsea

Dziś, w Wielką Sobotę, zostały rozegrane kolejne spotkania 32. kolejki Premiership. Zmagania ligowe weszły już w końcową fazę. Oto co działo się dziś na boiskach w Anglii.

Założenia spełnione

O godzinie 13.45 czasu polskiego na Stamford Bridge spotkały się dwie londyńskie ekipy: stołeczna Chelsea i zespół Tottenhamu. Podopieczni Jose Mourinho musieli ten mecz wygrać, by mieć jeszcze nadzieje na mistrzostwo kraju. W pierwszej połowie gospodarze nie dawali "dojść do głosu" rywalom, jednak nie potrafili strzelić gola. Po zmianie stron zmarnowana okazja Mido z 49. minuty zemściła się trzy minuty później. Do siatki gości trafił obrońca, Ricardo Carvalho. Ożywiło to Tottenham, lecz mimo sytuacji z obu stron, wynik meczu już nie uległ zmianie. Goście na pewno byli zmęczeni, gdyż pomiędzy tym meczem a meczem z Sewillą minęły niecałe dwie doby. Chelsea musiała już tylko czekać na ruch Manchesteru.

Powtórka z Rzymu

Cztery i pół godziny później "Czerwone Diabły" rozpoczęły mecz z Portsmouth. Gracze z Old Trafford na pewno chcieli wymazać złe wspomnienia z ostatniego meczu w Lidze Mistrzów. Jednak żadna z drużyn początkowo nie zachwycała. Gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie w 30. minucie. Do bramki trafił Matthew Taylor. Manchester ocknął się trochę, lecz nie potrafił zmienić rezultatu. Po zmianie stron gola zdobył Rooney, ale sędzia odgwizdał spalonego. Spotkanie nie było zbyt ciekawe. Jednak w 89. minucie padła kolejna bramka dla gospodarzy. Piłkę do własnej bramki skierował Ferdinand i zrobiło się 2:0. "Czerwone DIabły" były tylko w stanie odpowiedzieć honorowym trafieniem O'shea. Teraz Chelsea traci tylko trzy punkty do Manchesteru na sześć kolejek przed końcem rozgrywek.

WHU - pogromca wielkich

Do niespodzianki doszło także na Emirates Stadium, gdzie Arsenal przegrał 0:1 z West Ham, które już odebrało punkty m.in. Manchesterowi, lecz nie potrafi wyjść ze strefy spadkowej. "Kanonierzy" razili w tym spotkaniu nieskutecznością, do czego niestety przyzwyczaili już swych fanów.

W pozostałych spotkaniach nie było niespodzianek. Oto wyniki wszystkich sobotnich spotkań:

Chelsea 1:0 Tottenham H.
Arsenal 0:1 West Ham U.
Blackburn R.1:2 Aston Villa
Middlesbrough 4:1 Watford
Reading 1:2 Liverpool
Sheffield U. 1:2 Newcastle U.
Wigan Athletic 1:3 Bolton W.
Portsmouth 2:1 Manchester U.