Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26455 miejsce

Potomkowie Rurykowiczów chcą odzyskać Kreml

Potomkowie Rurykowiczów chcą odzyskać utracone dziedzictwo. Domagają się przekazania w użytkowanie wieczyste kilku komnat oraz prawa do troski o zabytki Kremla. Sąd przyjął ich pozew.

Kreml. / Fot. www.wikipedia.orgFundacja skupiająca potomków Rurykowiczów liczy kilkadziesiąt osób. "Jesteśmy spadkobiercami rodu, który stworzył Ruś, Moskwę, moskiewski Kreml z jego bezcennymi cerkwiami" - pisze w pozwie rodzina. Domaga się przekazania w użytkowanie wieczyste kilku komnat z "dostępem przez całą dobę" oraz prawa do troski o zabytki Kremla. - Nie chcemy odbierać Kremla państwu. Chcemy mieć tylko dostęp do jego części oraz dbać o jego dziedzictwo. To powinno być centrum duchowe całego kraju - mówi przedstawiciel rodziny cytowany przez radio Echo Moskwy.

Choć Kreml jest obecnie siedzibą prezydenta, Rurykowicze pozwali do sądu rząd, ponieważ administracja głowy państwa nie jest osobą prawną. Odpowiadać ma także Ministerstwo Kultury i agencja ds. zarządzania majątkiem państwowym - Rosimuszczestwo.

Sąd przyjął pozew Rurykowiczów. Podczas pierwszej rozprawy zażądał jednak, by ich spadkobiercy rodziny książęcej przedstawili dodatkowe dokumenty - podaje www.wyborcza.pl. Następna rozprawa została wyznaczona 18 października. Rosyjskie władze jednak od razu zastrzegły, że Kreml jest własnością państwa i nie zostanie nikomu oddany.

Rurykowicze rządzili Rosją od IX do końca XVI wieku. Ród wywodzi się od legendarnego wodza Waregów - Ruryka, pochodzącego najprawdopodobniej ze Skandynawii. Rurykowiczami byli m.in.: Jarosław Mądry, Iwan Groźny i car Fiodor I Iwanowicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

jozefa klosek
  • jozefa klosek
  • 25.09.2012 13:46

jak piszesz napisz wlasny adres i adres wejscia TV i czy alfons ma prawo do TV i przywodcczynie prostytucji czy restauracja ma prawo wladzy w dabr.gorniczej zeby zabier. lub dawac upr .

Komentarz został ukrytyrozwiń
jozefa klosek
  • jozefa klosek
  • 25.09.2012 13:42

za handel dziecmi i jebanie matek w wiezieniu cebule biora po 6000 zl i po to regan przyznawal wolgi z ciezkich robot przymusowych zeby w sadzie zamontowac lub w gabinecie nozyce i ciagnac ciezkie krawiectwo

Komentarz został ukrytyrozwiń
jozefa klosek
  • jozefa klosek
  • 25.09.2012 13:34

czy za oferty zmian zamiast dzieci w mieszkaniu psiarnia a dzieci niech ujawnia na osiedlu czy one rodzily szmaty nie zeby urzad pisal metryki urodzenia a ze byl handel dziecmi i pisanee metryki lub ciotki lub wdowy i braly po 1000 zl rok X

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bożena Bochyńska-Kaźmierczy
  • Bożena Bochyńska-Kaźmierczy
  • 04.04.2011 23:34

Prawowici potomkowie Rurykowiczów żyją w Polsce. Poniżej przedstawiam reportaż TVP S.A. Oddział Kielce
część I
http://www.youtube.com/watch?v=jCKSANzpM8U&feature=related
część II
http://www.youtube.com/watch?v=PCXzeY9Pml8&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bożena Bochyńska-Kaźmierczy
  • Bożena Bochyńska-Kaźmierczy
  • 04.04.2011 23:29

Witam,
Posiadam książkę, która była wydana ok roku 1863. Zawiera ona informacje, że rodzina cara Iwana Groźnego wygasła. Ponadto car Mikołaj II nigdy nie zrzekł się tronu a rodzina żyje w Polsce, gdyż została uratowana. Polska ma być wolna w swoim języku, prawie itd. jak to mawiali moi przodkowie. Coraz więcej jest osób, które przybiera nazwiska wygasłych lub wymordowanych rodów. Osoby, które przeżyły bolszewicką zawieruchę ukrywają się do dziś bo są niszczeni i poniewierani. Prawo jest tak konstruowane aby oddać ziemię nieprzyjaciołom Boga i ludzi pod płaszczykiem liberalizmu. Dla bojarów wystąpienie przeciwko carowi jest utratą wszelkich praw i tytułów. Niech prawo stanie się prawem a sprawiedliwość sprawiedliwością. Prawo od Boga pochodzi. Jezus Chrystus wyjawi całą prawdę i stanie w obronie ubogiego.
Życzę Bożego błogosławieństwa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.