Facebook Google+ Twitter

"Potop" w cyfrowym wydaniu powraca do świątecznego programu

Telewizja TVN oferuje w Boże Narodzenie kultowy historyczny film, przed laty obowiązkowy element świątecznego programu - tym razem w doskonałej jakości dzięki dokonanej rewitalizacji. Cyfrowego "Potopu" wyczekuje niecierpliwie rzesza fanów.

Czołówka Premiera zrekonstruowanego cyfrowo "Potopu" odbędzie się w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w telewizji TVN. Emisja adaptacji filmowej drugiej części "Trylogii" w reżyserii Jerzego Hoffmana zbiega się z premierą cyfrowego "Pana Wołodyjowskiego", zapowiadaną przez telewizyjna Jedynkę.

Na cyfrową rewitalizację "Potopu" z utęsknieniem oczekiwali fani filmu, grupujący się na Wykopie oraz FB. Nic dziwnego, jest to bowiem najpopularniejszy film Jerzego Hoffmana. Nominowany do Oscara w 1974r. obraz zajmuje trzecie miejsce w rankingu polskich filmów o największej oglądalności z oszałamiającym wynikiem 27,6 mln widzów. Koszt jego produkcji zwrócił się w ciągu dwóch tygodni od premiery, która miała miejsce 2 września 1974 roku.

Bez trudu można dowieść, że film doceniany jest także po latach – czytelnicy magazynu "Film" uznali go za najlepszą polską produkcję historyczno-kostiumową XX wieku. Była to zarazem największa produkcja - pod względem nakładów finansowym i pod względem czasu powstawania. Zaangażowano w nią 70 aktorów pierwszoplanowych, 600 drugoplanowych i aż 40 tysięcy statystów.

Widzowie w popołudniowych godzinach w środę i w czwartek obejrzą film zrekonstruowany. Na potrzeby emisji 'Potop telewizyjnej film jest udostępniony w standardzie HD TV. Obróbka rewitalizacyjna dokonana przez wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów i praktyków w tej dziedzinie trwała dwa lata. Korekcją barwno-tonalna i rekonstrukcja cyfrowa obrazu oraz dźwięku zapewnia filmowi Jerzego Hoffmana nowy sukces.

Restauracja cyfrowa była kosztowna i gruntowna. Obejmowała, jak wskazują dokumenty „stabilizację obrazu, usunięcie zadeszczeń i stałych rys, usunięcie zaśnieżeń oraz usunięcie zniekształceń i plam w obrębie sklejek”, a w przypadku dźwięku „korekcję szumów i barwy dźwięku; kontrolę ścieżki w zakresie poziomów – korekcję anomalii i zniekształceń powstałych w wyniku uszkodzeń mechanicznych ścieżki optycznej, kontrolę ścieżki w zakresie wartości poziomów i powrót do właściwej wysokości dźwięku. Synchronizacja ścieżki z obrazem, usunięcie miejscowych asynchronów.”

Pojawienie się cyfrowego "Potopu" fani powitali z ogromnym entuzjazmem.

Czytaj także: „Pan Wołodyjowski” po rekonstrukcji w TVP w Boże Narodzenie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To dzielo historyczne , mowi o upadku Polski , sarmatcyzmie , o kozakach Smutne jest to rze utracilismy takie piekne ziemie . Polska byla od Baltyku az po moze czarne . zielona ukraina byla nasza litwa zaporoze itd. Grzech za krola sasa jedz pij i popuszczaj pasa. Co do filmu zawsze stara wersja mi sie bardziej bedzie podobac niz ta nowa . Film jest patriotycznym narodowym lepszym niz Krzyzacy ine historyczne , terz najbardziej Przygody Pana Michala i ten wrecz hymn narodowy . W swiecie szerokim ktorego okiem nie zmierzysz nawet sokolim wstan wsluchaj sie w piesni o malym rycerzu , az ciarki przechodza to sa glebokie korzenie naszej biednej Polskosci , byla wiara w narodzie mobilizacja poderwanie narodowe , ale i terz na koniec slabosci i ta stala nedza naszego narodu oj ta ziemia drozsza od innych i znow H

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem pod wrażeniem pracy rekonstruktorów. Film jak nowy, zupełnie nowy. Gratuluję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wolę "Pana Wołodyjowskiego", bo tam grały: Barbara Brylska, Irena Karel... Ale cyfrowy "Potop" to jakby coś nowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.