Facebook Google+ Twitter

Potrójny jubileusz Tour de Pologne

Tegoroczne Tour de Pologne (14-20 września) będzie szczególnym wydarzeniem. Impreza kolarska obchodzi bowiem, aż 3 rocznice. Dokładnie 80 lat temu miał miejsce pierwszy wyścig z cyklu, w tym roku odbędzie się po raz 65., Mija także 15 lat odkąd Czesław Lang (dwukrotny olimpijczyk i pierwszy zawodowy kolarz) kieruje całym przedsięwzięciem.

http://www.tourdepologne.pl/ / Fot. screenW Tour de Pologne zobaczymy 18 najlepszych na świecie drużyn UCI Pro Teams i reprezentacje Polski - łącznie 152 kolarzy. Zawodnicy polskiej reprezentacji nie zostali jeszcze oficjalnie wyłonieni. - Na pewno będzie Dariusz Baranowski, pozostały skład będzie znany w czwartek - mówi Piotr Wadecki selekcjoner kadry Tour de Pologne.

Poza 8 kolarzami naszej reprezentacji, dwaj Polacy wystąpią w zagranicznych składach. Maciej Bodnar będzie się ścigał w drużynie Liquigas, a Sylwester Szmyd w Lampre. Wśród zagranicznych gwiazd wystąpią min medaliści olimpijscy z Pekinu: Fabien Cancellara i Samuel Sanchez. - Obsada jest superbogata - podsumowuje Tomasz Jaroński komentator Eurosportu.

Polscy zawodnicy muszą się więc liczyć z silną konkurencją, zwłaszcza że rozgrywany w naszym kraju wyścig może rozstrzygnąć wyniki UCI Pro Tour w 2008 roku. Nasz rajd kolarski jest bowiem 15 i ostatnim wyścigiem Pro Tour w sezonie. Z tego względu zagraniczni zawodnicy będą starali się dać z siebie wszystko.

Wyścig zostanie rozegrany w 7 etapach. Pierwszym miastem, w którym rozpoczną rywalizację kolarze będzie Warszawa, a ostatnim Kraków. Łącznie trasa do przejechania wyniesie 1258,6 km. Podczas tego rajdu zawodnicy odwiedzą: Warszawę, Płock, Olsztyn, Mikołajki, Białystok, Bielsk Podlaski, Lublin, Nałęczów, Rzeszów, Krynicę Zdrój, Zakopane, Rabkę Zdrój i Kraków.

Całe przedsięwzięcie jest promowane z wielkim rozmachem. Organizatorzy zadbali o kampanie reklamowe w radiu, telewizji, internecie, prasie, a dodatkowo pojawiły się billboardy i plakaty rozklejone w wielu miastach. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje prezydent Lech Kaczyński.

Organizatorzy i sponsorzy postarali się również, aby nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Specjalnie dla dzieci zostanie zorganizowany Mini Tour de Pologne. Wyścig odbędzie się w 2 grupach wiekowych 9-12 i 13-14 lat. Drużyny od 4 do 8 osób mogły być zgłaszane przez szkoły podstawowe i gimnazja do 5 września. Dzieci, które wystartują w Mini Tour de Pologne, pojadą na rowerach w tym samym dniu, co zawodowi kolarze.

Impreza będzie emitowana w TVP1 w godzinach 15:15 - 16:55 oraz w TVP Sport, a także w Eurosport 2. W zeszłym roku wyścig oglądało średnio 2,5 mln osób, ale tegoroczne Tour de Pologne najprawdopodobniej obejrzy więcej osób, ze względu na udział polskiej reprezentacji. Chcąc zwiększyć zainteresowanie wyścigiem TVP zdecydowało się na zatrudnienie w roli jednej z reporterek Maji Włoszczowskiej zdobywczyni srebrnego medalu w kolarstwie górskim na olimpiadzie w Pekinie.

Wiadomości24.pl są patronem medialnym wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.