Facebook Google+ Twitter

Potrzeba matką wynalazku. Włamał się do "malucha", bo zmarzł

W dość nietuzinkowy sposób, starał się rozwiązać pewien problem bezdomny z Krobi (wielkopolskie). Mężczyzna włamał się do "malucha", ponieważ było mu... zimno.

Klimat na naszej szerokości geograficznej, staje się o tej porze roku nieznośny dla osób, które nie mają, gdzie mieszkać. To samo tyczy się bezpańskich i porzuconych zwierząt oraz przeróżnych inwestycji i remontów, które straszą w okresie zimowym, nieukończonymi w terminie pracami.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Iwona Erskine-Kellie/Creative Commons 2.0Warto pomyśleć o potrzebujących pomocy. Wiele z podejmowanych akcji i inicjatyw, nie dociera lub rozpoczyna się z opóźnieniem, co tyczy się miast dużych oraz tych mniejszych. Życie wymusza podejmowanie decyzji, które bywają pomysłami niezbyt rozsądnymi, a nawet mogą szkodzić innym ludziom. Poszkodowaną w wyniku śmiałego planu, jakiego dopuścił się bezdomny z Krobi, stała się właścicielka "malucha", która zauważyła brak pojazdu pewnego sobotniego ranka.

Policjanci z komendy w Gostyniu przyjęli zawiadomienie o kradzieży samochodu, którego wartość oszacowano na 240 zł. Odnalezienie sprawcy kradzieży, zajęło funkcjonariuszom zaledwie kilka godzin. Okoliczności "zniknięcia" pojazdu streścił w kilku słowach mł. asp. Wojciech Borowczyk z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, co odnotowało Radio Elka: "Podejrzany wyjaśnił, że jest bezdomny i nie miał gdzie spać. Było mu zimno i dlatego włamał się do samochodu". Ponadto mężczyzna tłumaczył, że chciał skradzionym autem dojechać do noclegowni w Lesznie.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Prezes
  • Prezes
  • 20.12.2011 17:14

Z tym prezes to żart ale nie będę podawał danych (szalony nie jestem)
Do tej sprawy to ja zbyt niemam wiele do powiedzienia ponieważ dorosły nie jestem, ale potrafię zachować dość dorosły poziom i pewną kulturę. Szkoda takich osób (wiem że niektórzy to alkoholicy, ćpuny i podobne osoby które spadły na dno. Czy państwo powinno pomagać takim osobom??? Sam niewiem, ale człowiek to człowiek "...z bogatego domu czy biednego podwórka..." jak mówi wykonawca pewnej grupy muzycznej (nie podam jakiej). To jest moim zdaniem nieuczciwe ponieważ można zostać biednym nie przez używki. Nie wiadomo jak się życie ułoży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Siermiężna metaforyka jest przeciwobrazem zdarzenia w którym strony dochodzą swoich racji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
  • mike
  • 13.12.2011 07:25

"Potrzeba matką wynalazku..." ja się chciałbym tylko autora zapytać o jakim wynalazku pisze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W niektórych krajach policzyli, że bardziej się opłaca dawać zasiłek w nieskończoność niż ponosić koszta działań podejmowanych przez ludzi bez prawa do niego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyro41
  • wyro41
  • 12.12.2011 19:11

No to już nie będzie bezdomny.Będzie miał konkretny adres i wikt, opierunek na koszt podatnika polskiego .W tym czasie ludzi będzie się wyrzucać z domostw, gdyż nie płacą za lokal i są bezrobotnymi .I TAK W KÓŁKO MACIEJU ,,,,.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.