Facebook Google+ Twitter

Potrzeba radykałów, by było normalnie?

Radykalizm rządzących jest na pokaz, bo już ich udobruchały ministerialne stołki. W Polsce prawdziwym radykalizmem i odwagą jest wciąż wdrażanie reform, obniżanie podatków i ochrona środowiska. Czyli wszystko czego narodowi potrzeba.

Olga Tokarczuk na pytanie jednego z internautów, czy popiera Partię Kobiet tworzoną przez Manuelę Manuela Gretkowska tworzy Partię Kobiet. Olga Tokarczuk uważa program tej partii za mało radykalny Fot. AKPA Gretkowską, odpowiedziała, że nie, bo program tej partii jest za mało radykalny. Odpowiedź pisarki w jakiś dziwny sposób wyjątkowo silnie do mnie przemówiła. Z początku mogłoby się wydawać, że podobnej odpowiedzi udzieliliby fanatycy Radia Maryja spytani o LPR. Tyle, że w tym drugim przypadku chodziłoby raczej o nazbyt liberalny kierunek ministra Giertycha, który ostatnio nawet przekomarzał się i puszczał oczko do Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i", podczas gdy w tym pierwszym za mało uwagi poświęcono ekologii i... kobietom.


Kobiety - tak, partia - nie


Idiotyzm, pomyślicie - Partia Kobiet za mało uwagi poświęca kobietom? Ano tak. Bo to przede wszystkim partia, a dopiero potem - kobiet. I tu pies, razem z feminizmem, pogrzebany. Gdyby to chociaż była Kobiet Partia! Program niby powstaje, ale niewiele o nim wiadomo, za to partia ma się dobrze. Coś podejrzanie to wszystko przypomina innych polskich partii typowe wady. Obawiam się, że to kolejna mutacja TKM, tym razem "Teraz Kobiety, Mościpanowie!".

Skurczybyki od podatków


Kwestia wypowiedziana przez autorkę "E.E." jest długofalowo działającym impulsem. Otóż po rozprawieniu się z inicjatywą Gretkowskiej, nachodzi mnie uporczywe pytanie: czy Polsce potrzebny jest jakikolwiek radykalny program, radykalna zmiana? I dochodzę do wniosku, że tak. Przede wszystkim radykalnie musi się zmienić scena polityczna. Jak długo jeszcze mamy oglądać te polityczne aktorstwo przez duże "G"? Rad bym widzieć, jak wszystkich Kaczyńskich, Tusków, Olejniczaków, Lepperów, Giertychów i Pawlaków wygania z tej sceny potężna formacja młodych reformatorów z gospodarką w głowie. I nie chodzi tu bynajmniej o noszących teczki za wyżej wymienionymi, tarzających się czasem po ziemi (na przykład przed paradą wolności), pucułowatych chłoptasiów z młodzieżówek ugrupowań reprezentowanych obecnie w parlamencie. Nie chodzi też o ich koleżanki, bawiące się czasem pod swastyką, czy stukające obcasami w sypialniach Samoobrony.
Chodzi o młodych, szybkich i wściekłych zwolenników prawdziwej, a nie fasadowej, reformy państwa, w tym zwłaszcza systemu podatkowego. Wykształconych chłopaków od rządzenia i dyplomacji europejskiej, a nie bezpłciowych młodziaków od grzania tyłków na partyjnych kongresach i samorządowych posadkach w Jelitkowie czy Klewkach. Tylko takie skurczybyki będą w stanie obniżyć te cholerne podatki, a potem mogą nawet uciec do Brukseli przed rozwścieczonymi paniami w moherowych beretach, wymachującymi parasolkami.

Środowisko, głupcze!


Na koniec kwestia, którą niewątpliwe miała na myśli Olga Tokarczuk. Nasze środowisko. Tu też potrzebne są radykalne działania. Trzeba zacząć ogromną pracę i oduczyć nasz naród od syfiarstwa wyniesionego jeszcze z Peerelu, podejścia do swoich śmieci jak do dobra wartego wystawienia na pokaz publiczny. Za śmiecenie - przymusowe roboty publiczne! Największe miasta już zamykają swoje zabytkowe centra dla ruchu samochodowego. Promujmy rowery! Na zachodzie Europy jeżdżenie dzień w dzień samochodem do pracy to obciach! A nasza wieś, zamiast wyciskać dopłaty z hektara za pole pokrzyw lub koniczyny, powinna się stopniowo przestawiać na produkty ekologiczne i agroturystykę. Co zresztą ma miejsce, ale jeszcze nie na wystarczającą skalę.

Podsumowując: niby to uważam się za człowieka o poglądach prawicowych. Ale tak naprawdę nie przywiązuję do tego większej wagi. No bo pokażcie mi formację prawicową w Polsce. PiS? Z takim socjalem i Samoobroną u boku? LPR? Z jeszcze większym socjalem i ciągotami we wschodnim kierunku? Nie, takie podziały już się zatraciły. Jedyny prawdziwy podział, który jeszcze do niedawna się utrzymywał, rozróżniał tych, którzy już rządzili od tych, którzy jeszcze nie rządzili. Teraz to już nieaktualne. Skoro wszyscy już rządzili, to pora wysłać ich na emeryturę. Ale czy znajdą się tacy, którzy chcieliby im to ułatwić?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Panie Adamie z tego Wszystkiego to najbardziej mi się podoba to, że Pan się nie zgadza z tym co jest, że chce Pan coś z Tym zrobić. Ale tu się kończą nasze drogi. Polsce potrzebny dijrzały człowiek, który ma dobrze poukładane w głowie. Musi wiedzieć co trzeba z gospodarką zrobić i jak to zrobić. Polsce potrzebny jest DOBRY GOSPODARZ! To co jest teraz, to czysta amatorszczyzna. Działają z doskoku, na łapu capu, najczęściej zmuszeni koniecznością, bo nóż na gardle, więc trzeba coś zadziałać. Nie ma żadnago planu perspektywicznego, w którym byłyby dalekosiężne zamierzenia, których realizacja przyniosłaby określone korzyści dla Polski.
Zyczę Młodym, żeby się takiego Gospodarza doczekali, a nie "Młodych Gniewnych".
Ale problem Pan wywołał bardzo ważny. Duże uznanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

... ale dla tekstu / inspiracji +
zdecydowanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

proxima: :)))
w katolickim wydaniu - samemu trzeba nadstawić to drugie! Mocherowe jakby o tym trochę zapomniały...
A to dopiero byłaby radykalna zmiana!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie, jak boli jedno ucho to dla równowagi strzelić w drugie, wyrówna się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie ta prawica-lewica w Polsce mnie bawi. Przecież tutaj prawica ma typowo lewicowe poglądy, a lewica - prawicowe. Ktoś mi powie o co chodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.01.2007 18:36

Z pewnymi tezami zgodzić się nie mogę. Radykalizm może raczej zaszkodzić, pomóc może rozsądek. Inicjatywa Gretkowskiej to kaszanka na gazecie z czerstwym chlebem. Zlepek sloganów bez większego sensu. Z tego wszystkiego najlepszy zdecydowanie jest tekst Pana Adama.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny tekst :-)
Też może nie ze wszystkim się zgadzam, ale lubię styl Adama :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie się podoba. Nie to, żebym się utożsamiała ze wszystkim. Ale Adam nie jest przeginaczem, a ma swój styl pisania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stek bzdur młodego radykała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.