Facebook Google+ Twitter

Potrzebna pomoc dla motocyklisty Pawła Szkopka

W trakcie III rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski Paweł Szkopek startujący w klasie Superstock 600 uległ groźnemu wypadkowi. Potrzebna jest pomoc finansowa na jego leczenie.

Paweł Szkopek podczas I rundy WMMP w Poznaniu. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakPodczas III rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, które odbywały się w czerwcu, jeden z zawodników - Paweł Szkopek uległ groźnemu wypadkowi. Podczas wolnego treningu wypadł z toru i uderzył o bandę poważnie uszkadzając sobie rękę. Najprawdopodobniej doznał on otwartego złamania lewej ręki.

Jak powiedział: - Rokowania w leczeniu mojej ręki nie napawają zbytnim optymizmem, ale również nie są dramatyczne. Niestety, na moją niekorzyść mam uszkodzone mięśnie i to one nie pozwolą mi wrócić szybko na tor. Na pewno nie na najbliższą rundę MMP. Jeżeli leczenie będzie przebiegało pozytywnie, to jest szansa na mój powrót jeszcze w tym roku i to może już podczas podwójnej rundy w sierpniu.

Paweł został opatrzony w czeskim szpitalu tuż po wypadku. Założono mu śruby i wrócił do Polski.

Paweł Szkopek jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich zawodników i ma na swoim koncie wiele sukcesów, między innymi starty w mistrzostwach Europy, Master Of Endurance i mistrzostwach świata. Wśród jego sukcesów można wymienić między innymi: zdobycie Pucharu Europy w sezonie 2008, tytuły mistrza Polski w klasach Superstock 1000 oraz Superbike, pierwsze miejsce w Endurance World Championship na torze Imola oraz drugie miejsce w całodobowym wyścigu Le Mans.

Wpłat można dokonywać na konto Pawła w Banku Pekao S.A.
Numer konta: 90 1240 3174 1111 0000 2901 7203

Informacje na temat Pawła Szkopka można znaleźć na stronie internetowej www.szkopek.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.