Facebook Google+ Twitter

Potrzebna pomoc dla niewidomych

Pożar w szkole dla niewidomych dzieci w Laskach. Płomienie nie oszczędziły ani budynku, ani specjalistycznego sprzętu znajdującego się w środku. Teraz potrzebna jest pomoc.

Pożar w szkole wybuchł parę dni temu. W budynku nikogo nie było. Jednak ocalało niewiele. Większa część szkoły została zniszczona. W sposób szczególny ucierpiał dach, który wymagałby gruntownego remontu, a tak naprawdę całkowitej wymiany. To jednak naturalna kolej rzeczy, ponieważ budynek będzie musiał zostać rozebrany. Obecnie grozi zawaleniem.

Oprócz ogromnych strat i zniszczeń, które dotknęły szkołę w Laskach, ucierpiał także sprzęt. Przede wszystkim nowe maszyny brailowskie, absolutnie niezbędne do dalszego kształcenia niewidomych uczniów. Obecnie dzieci uczęszczają na zajęcia do budynku zastępczego. Zapewne dla ucznia widzącego, nie byłoby to większym problemem. Gorzej jednak z osobami, które uczą się w Laskach. Dla nich to nowa sytuacja, nowe miejsce - muszą od początku zapoznawać się z otoczeniem, a to niekomfortowa i niedobra sytuacja dla uczniów.

Szkoła potrzebuje pieniędzy! Każda kwota, która wpłynie na konto, zostanie przeznaczona na odbudowę budynku szkolnego oraz zakupienie specjalistycznego sprzętu. Liczy się każda złotówka!

Pieniądze można wpłacać na poniższe konto.
Bank BRE S.A.
02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 z dopiskiem "pożar".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

+ za serce, bo to raczej apel niż artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że nikt o tym nie mówi.... To nie powinno się stać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marika - plus za zgrabny artykuł i przedstawienie problemu..

Osobiście wole twoje artykuły w dziale moje 3 grosze, mogę tam podziwiać (!) twoje (od pierwszego do ostatniego wyrazu) teksty.

PLUS :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.