Facebook Google+ Twitter

Potrzebne pieniądze na pompy infuzyjne

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-08-13 08:39

Trzy pompy infuzyjne, służące do podawania leków przeciwbólowych pacjentom dąbrowskiego hospicjum im. św. Brata Alberta, wymagają pilnej modernizacji. To koszt około trzech tysięcy złotych. Właśnie na ten cel zbierane będą pieniądze podczas organizowanego w środę festynu charytatywnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dyrektor hospicjum Urszula Mróz z pompami  / Fot. Gazeta KrakowskaPompy są sprawne technicznie, nie są stare, jednak nie spełniają nowych wymogów ministerstwa zdrowia. -To pompy przenośne. Pacjent może z taką pompą wstać z łóżka i chodzić. Mają własne baterie, więc nie muszą być cały czas podłączone do kontaktu - mówi dyrektor hospicjum, Urszula Mróz.

Są niezbędne dla pacjentów, którzy muszą otrzymywać lek przez całą dobę. To przede wszystkim osoby w końcowej fazie choroby nowotworowej, w których przypadku odstąpiono już od leczenia przyczynowego, a dalsza opieka ma charakter leczenia objawowego, pielęgnacji, opieki duszpasterskiej i psychologicznej.

Dąbrowskie hospicjum działa od 1999 roku, dysponuje 17 miejscami. Do tej pory objęło opieką blisko 1060 osób.-Trafiają do nas przede wszystkim osoby dorosłe. Pobyt jest bezpłatny dla pacjenta, gdyż hospicjum ma zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia - wyjaśnia dyrektor placówki prowadzonej przez Caritas i dodaje, że koszty funkcjonowania hospicjum są o wiele wyższe.

-Stąd konieczność organizowania takich festynów, szukania darczyńców, aby zapewniać opiekę na najwyższym poziomie.Impreza rozpocznie się o godzinie 15 obok hospicjum. W programie m.in. konkursy, zabawy dla dzieci, loteria fantowa, turnieje piłki siatkowej, nożnej plażowej i tenisa ziemnego oraz zabawa taneczna.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.