Facebook Google+ Twitter

Potrzebny magik z doświadczeniem

Na tle wszystkich innych krajów Europy zmagających się z kryzysem, Polska wypada na plus, co było widać i słychać w trakcie wystąpienia premiera na giełdzie.

Oznacza to, że inni gospodarowali jakoś gorzej, ale u nas to „lepsze” i tak oznaczać będzie wielka dziurę w budżecie, czyli deficyt do spłacania in spe. Nie pierwszy raz spłacamy zadłużenie, nie pierwszy - zapychamy worek (wydatków publicznych) bez dna i łatamy dziury budżetowe.

Słuchając przeciwników rządu - najlepiej byłoby, gdyby rząd nie robił nic. Albo spełniał życzenia opozycji i pana prezydenta. Pan prezydent jest dobry dla ludu pracującego i nawiedza go osobiście. Pan prezydent zabrania sprzedaży pereł i proponuje na ogół nie podnosić podatków; ale jednak niektórym je podnieść. Tym najbogatszym.

Powstaje pytanie: co to znaczy "najbogatszy". Po ciężkich przemyśleniach dochodzę do wniosku, że najbogatszy jest ten facet, o którym mówił Putin. I to jest odpowiedź na pytanie Jarosława K.,
po co mianowicie Putina do Polski zaproszono. Ano właśnie po to, żeby wskazał naszemu prezydentowi najpewniejsze źródło zbilansowania budżetu.

Reasumując, bez owijania w bawełnę, należy w pierwszym rzucie ogolić Gudzowatego i będzie fajnie. Po nim, jakby nie starczyło na tę dziurę - przyjdzie kolej na nieco mniej zasobnych, a jak już zbiednieją - "znowelizuje się" miarkę na bogactwo i starą, bolszewicką metodą wygolimy na łyso wszystkich. Przy takiej perspektywie zaczynam się zastanawiać, czy aby nie ukryć zawczasu swojej emerytury w jakimś raju podatkowym. Podobno przyjmują bez spowiedzi.

Tak wyglądają sprawy odgórnie. Bo na tak zwanym niższym szczeblu też rodzą się genialne pomysły na naprawę wszystkiego, co ten rząd popsuł. Przede wszystkim należy wysłać na zielona trawkę ministra Grada. Natychmiast, bo tako się rzekło premierowi, na wypadek gdyby Arabowie zawiedli. A zawiedli. Niestety premier, pod pretekstem, że tenże wykiwany przez Arabów minister ma jeszcze inne rzeczy do zrobienia, ociąga się z decyzją, co potwierdza głoszoną często opinię, że premier facetem ogólnie leniwym jest. W tej sytuacji wybitny działacz opozycji, niejaki pan Putra powiada "Jeśli zostanie na stanowisku, to ktoś inny powinien podać się do dymisji, czyli Donald Tusk. Pytanie, czy on jest premierem czy iluzjonistą, takim polskim Copperfieldem”.

Odpowiadam panu Putrze - przecież właśnie o to chodzi! Naszym krajem powinien rządzić iluzjonista, bo tylko taki sprosta wszystkim wymaganiom opozycji i związków zawodowych.
Szczególnie tam, gdzie perły w koronie i „piastunki” przy kołyskach orderami obwieszane.

A tak to wygląda w praktyce: Copperfield w działaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Emeryci! - drżyjcie o swoje emerytury.
Sprawdzonym sposobem ratowania budżetu państwa, jest uszczknięcie
kilku złociszy najbiedniejszym. Gudzowaty jest jeden i nawet skubnięcie
jeszcze kilku podobnych mu, nie zapełni kasy. Biedaków jest kilkanaście
milionów, tu są rezerwy, i liberałowie to wiedzą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadzia lubi wkładać, przysłowiowy "kij w mrowisko". I...., chyba o to chodzi. Od siebie powiem; Polsce, na gwałt potrzebny dobry GOSPODARZ. Zginiemy, jeśli Go nie znajdziemy. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba niezupełnie. Bogactwo wynikające z własnej pracy i własnego ryzyka różni się trochę od bogactwa z własnej pracy i cudzego ryzyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boszszsz.. sam MKD nie wypowiada sie na temat stylu!:)

Sławo - przeciez wiadomo, że nawet w najstarszych kapitalizmach, nie majacych "twarzy komunistycznej" prezesi zarabiają bajońsko, a ichniejsi Kowalscy miewają się dość licho. Wszak od tego zaczęła sie w Stanach światowa chryja z kryzysem. Czyż nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.09.2009 14:26

Jak sięgnę niedaleką pamięcią - każdy ma własny styl, co wcale nie oznacza że właściwy; nie wypowiadałbym się więc na temat stylu. Jako Polacy jednak powinniśmy być wdzięczni autorce za poruszanie spraw ważnych, takich jak w tym artykule. Wdzięczni także NZZ za pisanie o wspaniałej sytuacji Polski do której recesja nie doszła. To Polsce pomaga w świecie. Może jakiś Katarczyk zechce znów zainwestować?
http://wierszemkd.pl/?p=500
To jednak, że do oddziału SBV lub innego banku i nie tylko w Zurichu docierają środki generowane w Polsce przez różnych magików przy pomocy uprawianego cudownego PR - nie pomoże ludziom w Polsce, a zwłaszcza emerytom, czasem może duchowo i pięknym , lecz cieleśnie bardzo zaniedbanym. Na pewno Polsce nie jest więc potrzebny kolejny iluzjonista.
Twórzmy Państwo autentycznie przyjazne. Obywatelom, nie tylko zaprzyjaźnionym grupom TWA.

http://wierszemkd.pl/?p=502

___________ mkd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na dzien dzisiejszy nadal nie mam zamiaru zmienic zdania w sprawie kryzysu. Nie mamy w Polsce kryzysu! A sytuacja, w ktorej mamy dzure w budrzecie nie ma z tym nic wspolnego. Rozwiazania problemu takze nie sa nic nowym - jakkolwiek sie tego nie nazwie to sie przysadzi podatek - jak nie podniesie sie dochodowego to podniesie sie VAT, a jesli nie to, to wymysli sie nowy podatek. Znow zaapeluje - nazywajmy sprawy po imieniu. Jest dziura wiec dowalmy domiar - na administracje wystarczy a braki w wydatkach na reszte zwali sie na kryzys (jak wszystkio).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo. błyskawica z Pani niesamowita! co za komentarz! palce lizać!Brawo!
. Dopiero teraz czytam dzisiejsze wydanie NZZ am Sonntag. a tam właśnie o wspaniałej sytuacji Polski do której recesja nie doszła . Tytuł " Jedyny europejski kraj nie dotknięty recesją - Polska ".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eeeee...Tylko za 1.600 zł Trochę mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwigo! Przed chwilą w radiowej "Trójce" usłyszałam rewelacyjną wiadomość. Kancelaria sejmu sprzedała... solarium. Będzie trochę więcej grosza na nasze emerytury. Już przebieram nogami z radości.
Pozdrawiam słonecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Odpowiadam panu Putrze - przecież właśnie o to chodzi! Naszym krajem powinien rządzić iluzjonista, bo tylko taki sprosta wszystkim wymaganiom opozycji i związków zawodowych.
Szczególnie tam, gdzie perły w koronie i „piastunki” przy kołyskach orderami obwieszane."

Bardzo trafne spostrzeżenie :D 5! <widzę, że istnieje prawidłowość, iż zgadzam się z Panią co 2-gi tekst ;)>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.