Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10664 miejsce

"Potrzebowałem oddechu" - wywiad z DJem Adamusem

Zaczynał od grania na gitarze. Później zaczął podbijać polską scenę klubową. Niedawno nagrał z Adą Szulc płytę "1000 miejsc". Juror nowego show "Twoja twarz brzmi znajomo". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był DJ Adamus.

Gościem W24 w ramach cyklu Naprawdę nazywa się Adam Jaworski i pochodzi z Opola - tam też zaczęła się jego muzyczna przygoda. Na początku, podobnie jak jego ojciec, grał na gitarze i odniósł na tym polu wiele sukcesów. Po maturze zdecydował się studiować politologię ze specjalizacją dziennikarską. Szybko zaczął nabierać doświadczenia w lokalnych rozgłośniach radiowych. "Musiałem montować swoje materiały i kiedyś zacząłem remiksować dźwięki dla zabawy, ktoś to usłyszał i poproszono mnie o wyprodukowanie kilku reklam radiowych" - wspomina. Tym sposobem pracując w mediach, odkrył swoje prawdziwe powołanie i zdecydował o kontynuowaniu swojej muzycznej kariery jako DJ Adamus.

Niedawno na rynku pojawiała się płyta "1000 miejsc", którą nagrał wspólnie z Adą Szulc. Krążek ten diametralnie różni się od wszystkich jego dotychczasowych projektów muzycznych, ale jak podkreśla - chciał wrócić nim do swoich muzycznych korzeni. "Moim zdaniem muzyka taneczna zabrnęła w złym kierunku, a ja potrzebowałem oddechu i odreagowania" - wyjaśnia DJ Adamus. Jednak projekt "1000 miejsc" to nie tylko album z chilloutowymi kompozycjami, ale również teledyski kręcone w niesamowitych zakątkach świata. Do tej pory nagrane zostały trzy klipy: na Kubie, w Japonii i na Islandii, teraz DJ Adamusowi marzy się muzyczna wyprawa do Afryki.

DJ Adamus gościł w redakcji W24 / Fot. W24Przez ostatnie jedenaście lat odpowiedzialny był za oprawę muzyczną programu "Kuba Wojewódzki" i co tydzień pojawiał na antenie TVNu. Teraz przyszedł czas na zmiany w jego zawodowym życiu. "Pojawiła się nowa propozycja, otwierająca przede mną oceny możliwości" - przyznaje DJ Adamus. Od 8 marca będzie można go oglądać w nowym show Polsatu - "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym oceniać będzie znanych i lubianych wcielających się w gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki. Adam Jaworski podkreśla, że chciałby być jurorem-ekspertem, który przybliżał będzie widzom ciekawe historie związane z hitami, które śpiewać będą artyści. "Do tej pory ten program emitowano w trzydziestu pięciu krajach, jestem ciekaw, jak przyjmie go polska publiczność" - zastanawia się muzyk. Oprócz niego w jury zasiądą także Małgorzata Walewska, Katarzyna Kwiatowska i Paweł Królikowski, a na scenie zobaczymy m.in. Katarzynę Skrzynecką, Julię Pietruchę czy Artura Chamskiego.

Obejrzyj cały wywiad z DJem Adamusem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wiem, że jesteś z Opolszczyzny. Fajny projekt realizujesz. Brawo za dziennikarstwo z pomysłem i klasą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja też z Opolszczyzny pochodzę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo za promowanie Opolan! Wybacz wpis przesiąknięty "regio-nacjonalizmem", ale zważywszy na to co dzieje się na świecie, to taka chwilowa moda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.