Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20159 miejsce

"Potrzebuję szaleństwa" - wywiad z Agnieszką Wosińską

Aktorstwo pomogło jej przezwyciężyć nieśmiałość. Od dwudziestu lat gra w Teatrze Dramatycznym. Na dużym ekranie można ją obecnie oglądać w filmie "Hardkor Disko". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Agnieszka Wosińska.

Aktorka Agnieszka Wosińska gościła w redakcji W24 / Fot. W24Mimo że od zawsze była nieśmiała i zamknięta, wiedziała, że chce zostać aktorką. Po maturze zdecydowała się zdawać do warszawskiej szkoły teatralnej, nie biorąc pod uwagę żadnego innego planu na przyszłość. "Wybrałam ten zawód z ogromnej miłości do teatru i nie myślałam o tym, żeby zrobić wielką karierę" - wyznaje Agnieszka Wosińska. Szybko znalazła sposób na wyrażanie siebie, przezwyciężyła swoje słabości i dziś śmieje się, że czasem jest nawet nadekspresyjna i zbyt otwarta.

Od dwudziestu lat gra w stołecznym Teatrze Dramatycznym, na deskach którego miała okazję współpracować między innymi z Krystianem Lupą, Krzysztofem Warlikowskim czy Filipem Bajonem. Aktorka podkreśla, że największym atutem teatru jest bardzo zgrany i zżyty zespół artystyczny. "Często nawet w recenzjach czytam, że tę naszą zespołowość widać nawet na scenie" - przyznaje. Jednym z najważniejszych wyzwań w jej zawodowym życiu była rola Mary w sztuce "Pamięć wody" w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Otrzymała za nią prestiżową nagrodę - Feliksa Warszawskiego, a dodatkowo - udowodniła sobie, że nadaje się do tego zawodu.

Gościem W24 w ramach cyklu Największą popularność przyniosła jej z pewnością rola siostry Doroty w serialu "Klan". Jednak granie takiej postaci przez kilka lat miało również swoje złe strony. "Dopiero, gdy rozstałam się z tym serialem, posypały się inne propozycje telewizyjne" - przyznaje Agnieszka Wosińska. "Dodatkowo habit wymazywał mi osobowość i musiałam przekonywać reżyserów i producentów, że mam temperament i nie jestem nijaka" - dodaje. Szybko jednak udało jej się udowodnić, że jeszcze na wiele ją stać i z każdym rokiem jej dorobek serialowy się powiększa.

Od niedawna można oglądać ją również w pełnometrażowym debiucie Krzysztofa Skoniecznego - filmie "Hardkor Disko", w którym gra matkę główniej bohaterki. "Na planie było hardkorowo, ale ja też potrzebuję teraz takich silnych doznań" - przyznaje aktorka. "Praca nad tą produkcją obudziła we wszystkich jakąś dzikość i to się czuło podczas zdjęć" - dodaje.

Obejrzyj cały wywiad z Agnieszką Wosińską:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.