Facebook Google+ Twitter

Potrzebujesz pieniędzy? Trzeci konkurs PFRON dla organizacji

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-05 12:43

Złóż wniosek! Dofinansowania na zakup psów dla niewidomych, kursy języka migowego, promowanie aktywności osób niepełnosprawnych, kampanie informacyjne na rzecz integracji i przeciwdziałaniu dyskryminacji, publikacje i wydawnictwa ciągłe.

Na takie zadania organizacje pozarządowe mogą otrzymać pomoc z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wnioski można składać od 11 maja do 22 czerwca br.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił trzeci otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Pula w tym rozdaniu do podziału pomiędzy fundacje i organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych to zaledwie 5 mln złotych. Zgodnie z planem finansowym wysokość środków na realizację zadań zlecanych przez Biuro PFRON w 2009 roku łącznie wynosi jednak aż 145.900.000,00 zł.

W ramach trzeciego konkursu będzie można składać wnioski dotyczące realizacji następujących zadań:
Zdjęcie z jubileuszowej gali wspieranego przez PFRON miesięcznika osób niepełnosprawnych  / Fot. Damian Matwiejczyk
1. zakup, szkolenie i utrzymanie w trakcie szkolenia psów przewodników dla osób niewidomych oraz osób z niepełnosprawnością ruchową;

2. organizowanie i prowadzenie szkoleń dla tłumaczy języka migowego oraz tłumaczy-przewodników;

3. organizowanie ogólnopolskich imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach;

4. promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego;

5. prowadzenie kampanii informacyjnych na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji;

6. opracowywanie lub wydawanie publikacji, wydawnictw ciągłych oraz wydawnictw zwartych, stanowiących zamkniętą całość, w tym na nośnikach elektromagnetycznych i elektronicznych:

a) dotyczących problematyki związanej z niepełnosprawnością,
b) kierowanych do osób niepełnosprawnych – w tym publikowanych drukiem powiększonym, pismem Braille'a lub publikowanych w tekście łatwym do czytania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Elu, pożyteczna informacja. Wiele osób nie radzi sobie z biurokracją, Ty wskazujesz drogę pozyskania środków pomocowych.
Plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.05.2009 07:12

+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.05.2009 19:33

:) Sławo, w przypadku zlecenia realizacji określonego zadania organizacji pozarządowej, PFRON zwiera z organizacją umowę i jak dotąd, odpukać, wywiązuje się z jej postanowień. O oby mu tak zostało :)

A jeśli chodzi o różne opóźnienia i inne niedomogi państwowych instytucji w naszym pięknym kraju, to chociaż nóż się otwiera, nic nie można zrobić. Z moich długoletnich obserwacji PFRON wynika, że na tle innych, Fundusz i tak jest ok. Działa sprawnie, zasady są zawsze publikowane i dostępne. Jeśli powstają jakieś zatory to raczej przez technikę a nie ludzi.

Wrazie jakiejś wpadki wszystkie psy wiesza się na PFRON-ie, ale np. za kształt ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych odpowiadają parlamentarzyści, za programy realizowane przez PFRON - pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, itd, itp.

Rycha F. załatwiła przede wszystkim ustawa, a dopiero w drugiej kolejności niedotarta elektronika w PFRON. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.