Facebook Google+ Twitter

Potrzeby telekomunikacyjne małych i średnich firm w Polsce

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-07-04 17:13

By bliżej poznać model usług telekomunikacyjnych, którego oczekują od swojego dostawcy małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce, Aster Biznes zlecił wykonanie badań. Zespół PMR Research, który podjął się realizacji zlecenia, przeprowadził w

Wywiady objęły swoją tematyką profil telekomunikacyjny przedsiębiorstwa, preferencje w zakresie wyboru dostawcy usług telekomunikacyjnych, poziom zadowolenia z obecnego dostawcy oraz skłonność do zmian w zakresie korzystania z usług telekomunikacyjnych.

Jak wynika z przeprowadzonego badania, najważniejszymi czynnikami wpływającymi na podjęcie decyzji w zakresie wyboru dostawcy usług telekomunikacyjnych małych i średnich firm, jest kompleksowość oferty telekomunikacyjnej, stosunek ceny do poziomu usług oraz wsparcie techniczne.

Jedną z większych niespodzianek przeprowadzonego badania, jest fakt, że wszystkie spośród 600 przebadanych firm posiadają stały dostęp do Internetu. Natomiast nie są już tak nowocześnie zorganizowane pod względem korzystania z telefonii stacjonarnej i komórkowej. Co zaskakujące, małe i średnie firmy w Polsce nie podchodzą strategicznie do zawierania umów z dostawcami rozwiązań telekomunikacyjnych. Działania w tym zakresie są raczej nastawione na zaspokojenie bieżących potrzeb. Model korzystania z usług jest bardziej podobny do modelu klientów indywidualnych niż dużych przedsiębiorstw.

Relację wideo z konferencji prasowej nt. wyników badań można obejrzeć tutaj:


Badaniem zostały objęte małe i średnie firmy dobierane według kryteriów zdefiniowanych na potrzeby projektu (firmy małe - zatrudniające od 5 do 49, firmy średnie zatrudniające od 50 do 249 osób, wydatki na usługi telekomunikacyjne na poziomie min. 200 złotych miesięcznie). Zgodnie z założeniami badania wywiady były realizowane z osobami, które podejmują decyzje dotyczące korzystania z usług telekomunikacyjnych w oparciu o własne rozeznanie lub podejmują decyzje w oparciu o informacje dostarczone przez kogoś innego (wywiad wstępny) a następnie wywiad z osobą odpowiedzialną za przygotowanie tych informacji.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.