Facebook Google+ Twitter

POTRZEBY,MOŻLIWOŚCI WDRAŻANIA INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ W EDUKACJI

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-15 12:04

6 listopada br. w Kielcach i 7 listopada br. w Rzeszowie odbyły się spotkania w ramach ogólnopolskich konsultacji społecznych, których celem jest zebranie opinii na temat potrzeb i możliwości wdrażania innowacyjnych rozwiązań w edukacji.

Pierwsze spotkania z cyklu ogólnopolskich debat zatytułowanych „CYFROWA EDUKACJA JAKO NARZĘDZIE ROZWOJU I AKTYWIZACJI SPOŁECZEŃSTWA” koordynowanych przez Fundację Innowacyjna Edukacja na szczeblu regionalnym odbyły się 6 i 7 listopada br. w Kielcach i Rzeszowie.

Podczas spotkań uczestnicy rozmawiali na temat rzeczywistych potrzeb szkół, wykorzystania dostępnych narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych i finansowania w kontekście rozwoju w ciągu najbliższych lat. Tłem spotkań była aktywizacja zawodowa, a więc również wyłonienie takich rozwiązań, które w przyszłości umożliwią pełne odnalezienie się młodych obywateli na rynku pracy.

Proces kształtowania społeczeństwa obywatelskiego jest szczególnie istotny w kontekście przyszłości naszego kraju. Obecne możliwości i rozwiązania zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych jako uzupełnienia podstawy programowej, finansowania oraz współpracy pomiędzy jednostkami zaangażowanymi w system edukacji pozwolą nie tylko pogłębiać wiedzę dzieci i młodzieży, ale również wspierać je w rozwoju. Dlatego tak ważny jest etos szkoły, w której kształtują się pierwsze poglądy i ambicje, od których często zależy przyszłość dzieci, niezależnie od zamożności ich rodziców i opiekunów” – powiedziała Agata Tyszkiewicz, Fundacja Innowacyjna Edukacja.

W spotkaniach wzięli udział przedstawiciele szkół, instytucji współpracujących oraz jednostek samorządu terytorialnego zaangażowanych w system nauczania na poziomie regionalnym, w tym przedstawiciele Świętokrzyskiego i Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Podkarpackiego oraz Kuratoriów Oświaty w Kielcach i Rzeszowie.

Podczas konsultacji poruszono m.in. takie kwestie, jak prezentacja istoty inwestycji w edukację w kontekście społeczno-ekonomicznym, innowacyjnych rozwiązań w zastosowaniu technologii komunikacyjno-informatycznych na terenie województw, a także przykłady dobrych i złych rozwiązań na świecie, z których należy wyciągnąć wnioski w kontekście przyszłych inwestycji w edukację w Polsce.

Spotkania zostały objęte patronatem honorowym Wojewody Świętokrzyskiego i Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego, a także Kuratora Oświaty w Kielcach i Rzeszowie.
W listopadzie zostaną przeprowadzone debaty w kolejnych dwóch regionach kraju: Białymstoku (27 listopada, Podlaski Urząd Wojewódzki) oraz Olsztynie (28 listopada, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki). Konsultacje będą kontynuowane w kolejnych regionach Polski w 2014 roku.

Więcej informacji na temat wydarzenia udziela:

Daria Kozieja
e-mail: d.kozieja@innowacyjnaedukacja.org
tel.: 603 110 172

*****

Fundacja Innowacyjna Edukacja została założona w 2012 roku w Warszawie z myślą o wsparciu rozwoju edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem szkół podstawowych i gimnazjów. Fundacja Innowacyjna Edukacja, pozostając w ciągłej konsultacji z administracją samorządową dociera do wszystkich regionów Polski. Kontaktujemy się ze szkołami w celu weryfikacji ich najbardziej palących potrzeb, a także wybitnych osiągnięć i inicjatyw, realizowanych samodzielnie oraz wspólnie z organizacjami pozarządowymi. Wspieramy finansowanie i pomagamy znaleźć partnerów.

(Daria Kozieja)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.