Facebook Google+ Twitter

Potwierdzony przypadek AH1N1 w Gorzowie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-14 18:16

Sanepid potwierdził przypadek wirusa A/H1N1 w Gorzowie Wielkopolskim. Chory to 27-letni mężczyzna, który jest w stanie ciężkim.

Pacjent przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii Medycznej gorzowskiego szpitala. Na poniedziałek zwołano posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Wicedyrektor szpitala Kamil Jakubowski tłumaczy, że stan chorego jest ciężki i dopiero w poniedziałek zapadną decyzje dotyczące dalszego leczenia. Na razie lekarze podają choremu leki i liczą, że jego młody organizm poradzi sobie z infekcją.

Kamil Jakubowski dodaje, że nie ma konieczności zamknięcia szpitala dla odwiedzających w związku z wykryciem wirusa nowej grypy. Ewentualne decyzje w tej sprawie mogą zapaść na początku nadchodzącego tygodnia.

Wicewojewoda lubuski Jan Świrepo apeluje, by nie wpadać w panikę. Zapowiada, że w poniedziałek zbiorą się przedstawiciele służb państwowych, odpowiedzialnych za zdrowie i będą dyskutować nad możliwymi działaniami.

Pierwszy przypadek nowej grypy w Gorzowie Wielkopolskim zanotowano w sierpniu tego roku. Wówczas zachorowała 14-letnia dziewczynka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.