Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34464 miejsce

Potwór z Amstetten - kolejne szczegóły

Sprawa "potwora z Amstetten" - Jozefa Fritzla, który przez 24 lata współżył seksualnie z córką Elizabeth i więził ją razem z dziećmi w piwnicy, dominowała również podczas austriackich obchodów 1 maja w Wiedniu. Podczas śledztwa wychodzą na jaw nowe szczegóły tragedii.

Przemawiając pod wiedeńskim ratuszem do stu tysięcy mieszkańców stolicy, którzy tradycyjne wzięli udział w pochodzie pierwszomajowym, kanclerz Alfred Gusenbauer sugerował, że "wybryk szaleńca nie powinien rzutować na międzynarodową ocenę jego kraju. "Austria jest jednym z najbezpieczniejszych państw na świecie i nie może stać się zakładnikiem jednego bestialskiego kryminalisty" - przekonywał kanclerz.

Z podobnym apelem zwrócił się wczoraj do obywateli innych krajów prezydent Heinz Fischer. Tymczasem śledztwo ujawnia wciąż nowe szczegóły tragedii w Amstetten. Franz Polter, szef zespołu policji Dolnej Austrii ujawnił, iż jeden z lokatorów Alfred Dubanovsky, który mieszkał w domu gwałciciela przez 12 lat, zeznał, że słyszał podejrzane odgłosy dobiegające z piwnicy.

Jozef Fritzl zakazał mu schodzenia do podziemi pod groźbą wypowiedzenia umowy. Dubanovsky sugerował, ze prócz Friztla schodził do piwnicy jeszcze jeden mężczyzna, który podawał się za technika instalatora. Eksperci policji sprawdzają zeznania gwałciciela, który podobno groził swoim ofiarom, że je zagazuje, o ile nie będą słuchały jego poleceń. Żona Fritzla przyznała, że jej mąż przebywał nierzadko w piwnicy całą noc i nie życzył sobie, by go niepokojono.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.