Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14315 miejsce

Potwór-dzieciobójca wyjdzie na wolność, chociaż był skazany na śmierć

Dziennikarze "Faktów" we wczorajszym serwisie informacyjnym zwrócili uwagę na sprawę Mariusza Trynkiewicza - pedofila i mordercy, który ponad 20 lat temu wykorzystał seksualnie i zamordował czterech chłopców.

Mariusz Trynkiewicz, nauczyciel z Piotrkowa Trybunalskiego, za zabójstwo czterech chłopców w roku 1988, został skazany przez sąd PRL na karę śmierci. Po transformacji systemowej w roku 1989, polscy politycy rozpoczęli pracę nad nowelizacją kodeksu karnego. Efektem tych prac, było wprowadzenie moratorium na karę śmierci w roku 1995. W przypadku Trynkiewicza oznaczało to zamianę kary na 25 lat więzienia.

Trynkiewicz nie został skazany na karę dożywotniego więzienia, gdyż ta została wprowadzona do polskiego systemu prawnego, dopiero w kolejnej nowelizacji kodeksu karnego, do jakiej doszło w roku 1997. Ze względu na to, że sąd uznał, iż popełniając swe zbrodnie Trynkiewicz był poczytalny, nie można było umieścić go w zakładzie psychiatrycznym. 11 lutego 2014 Trynkiewicz zakończy odbywanie kary.

Dziennikarze Faktów przytaczają opinię pani Teresy Gens - psychologa sądowego, która zajmowała się sprawą "Szatana", jak zaczęto nazywać Trynkiewicza po ujawnieniu wszystkich makabrycznych szczegółów zbrodni, jakiej się dopuścił.

Według niej Trynkiewicz to "potwór do zabijania", który po wyjściu na wolność nie zrezygnuje ze swoich morderczych skłonności. Podobnego zdania jest policjant Janusz Sielski, który przed 20 laty prowadził sprawę Trynkiewicza. "To bomba z opóźnionym zapalnikiem, nie wiadomo kiedy zaatakuje" - alarmuje emerytowany policjant, cytowany przez TVN24.pl.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (95):

Sortuj komentarze:

Jerzy Pakowski
  • Jerzy Pakowski
  • 29.04.2012 00:33

Panie Kapusta, polemika z panem mija sie z celem. Jesli popiera pan kare Smierci to jak kazdy z takich ludzi, jest pan zwyklym zwierzakiem. Najmniejsza dyskusja z takimi ludzmi nie ma sensu. Zamiast kary Smierci - ciezkie i dozywotnie wiezienie. Proste !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 13.04.2012 20:58

graK Dzisiaj 17:22, ty jesteś i baba i dziad w jednej osobie .
Oczywistych rzeczy nie jesteś w stanie pojąć .Faktycznie na ciebie szkoda czasu.Popierasz mordowanie drugiego człowieka .Oczywiście w majestacie prawa.Tak w majestacie prawa(ich prawa) mordowali :hitlerowcy , sowieci , Kościół rzymskokatolicki(święta inkwizycja , wojny z niewiernymi itp. przypadki zbrodni) Po drugiej II wojnie światowej w Polsce komuniści w swingowanych sadach kapturowych skazywali na śmierć POLSKICH PATRIOTÓW .Co z tego ,że później ci wspaniali polscy patrioci zostali ZREHABILITOWANI , skoro to im życia nikt nie zwróci!Karę śmierci teraz propaguje PiS i „katolicy” , którzy popieraj te obłąkańcze pomysły Jarosławą Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 13.04.2012 17:22

Baba swoje, dziad swoje.
Szkoda oczu, klawiatury oraz czasu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kara smierci???
  • kara smierci???
  • 13.04.2012 17:14

Człowieku -graK 11.04.2012 15:57 - ty bredzisz .Kara śmierci jest wyrokiem ?Nie !To jest unicestwieniem drugiego człowieka (często zbrodniarza , zwyrodnialca- jednak człowieka ,niestety)jest zabijany w imieniu prawa -LUDZKIEGO OMYLNEGO PRAWA !Ten co wykonuje wyrok , tą karę śmierci przecież morduje!Nie jest ważne za co delikwent został skazany na karę śmierci , WAŻNE ,ŻE TAKIE WYROKI ZAPADAJĄ I WYKONUJĄ JE LUDZIE (kaci , a jednak mordercy) w majestacie ludzkiego prawa .!
Człowieku -graK 11.04.2012 15:57 -mylisz pojęcia !
KARA ŚMIERCI JEST MORDOWANIEM ;człowieka przez człowieka .To sobie wbij do swojej głowy .Mord na sali sądowej a później mord dokonany przez kata jest często spotykanym zjawiskiem na świecie ..Często to jest DOKONANE na niewinnym człowieku .Z poza tym nikt nam ludziom nie dał prawa ,by odbierać drugiemu człowiekowi życie -nawet zbrodniarzowi ale jednak człowiekowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 11.04.2012 15:57

@ara - odniosłam się do komentarza Juliana Lewandowskiego 09.04.2012 14:50: Propagatorze kary śmierci (Mariusz Kapusta )weź i to sobie przeczytaj !!!! link
----------------
Wzięłam i SOBIE przeczytałam i niepomiernie się zdziwiłam, że porównujecie nieporównywalne.
Obie kultury (polska i tajska) tak bardzo różnią się zarówno funkcjonowaniem jak i mentalnością, że można co najwyżej kręcić głową ze zdumienia. Bo dla nas pedofilia jest przestępstwem ciężkiego kalibru, natomiast dla nich walka z narkotykami.
W tej sytuacji zestawiania tych dwóch wyroków śmierci nie ma sensu.

A zacietrzewienie i niechęć zrozumienia sedna komentarza na pewno nie prowadzi do porozumienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kara śmierci????
  • kara śmierci????
  • 10.04.2012 10:02

Racja panie Marku. Napisał tak autor tego wrednego artykułu (Mariusz Kapusta Wczoraj 22:33) ,do tego podłego wpisu:
„Marek Balicki Wczoraj 20:11
Ocena: 2 : 0 (tu są głosy dwa na nie dla mnie ;od ciebie M.Kapusta i od tego osobnika Marek Balicki -nie zalogowany)
Z czubkami typu" kara śmierci"---- nie należy polemizować!
------------!!!!!!!!!!----------
TO CO ? KAŻDY ,KTÓRY JEST PRZECIWNIKIEM KARY ŚMIERCI ;to jest czubek ?Tak ?!!!!!!
Taki jak ty, Mariusz Kapusta,jesteś panem życia i śmierci , bo żądasz dla drugiego człowieka , twojego bliźniego:
KARĘ ŚMIERCI !!!!
Tacy w historii ludzkości zbrodniarze już byli ; hitlerowcy w obozach koncentracyjnych i nie tylko tam , sowieci w gułagach i nie tylko tam , obecnie terroryści ,,,,,ci co Jezusa Chrystusa ukrzyżowali , święta inkwizycja , wojny z niewiernym ,,,
Człowieku , NIESTETY .Mariusz Kapusta ,to do czego nawołujesz ??!! Ty chcesz usankcjonować zabijanie drugiego człowieka !!!Tak postępują zwierzęta i „ludzie „ , którzy obnoszą się ze swoim „człowieczeństwem „ ponad innych ludzi!Nie jesteś nadczłowiek abyś decydował ,kto ma żyć ,a kto ma mieć wyrok śmierci .JESTEŚ JEDNYM Z NAS LUDZI ŚMIERTELNYCH I nie zastępuj Pana Boga !NIE propaguj śmierci ,Mariusz Kapusta !!!!!!!
Masz rozum , jesteś człowiekiem , więc go używaj jak człowiek rozumny,nie jak zwierze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja panie Marku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Balicki
  • Marek Balicki
  • 09.04.2012 20:11

Z czubkami typu" kara śmierci"---- nie należy polemizować!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ara
  • ara
  • 09.04.2012 20:09

@graK . Potrafisz czytać i czy potrafisz czytając to zrozumieć .Przecie tu jest wyraźnie napisane a ty ,graK Dzisiaj 19:21 , nie potrafisz jednego z drugim zestawić .
"Mariuszu Kapusta może byś tak sobie to przeczytał :link
.Dobrze ,ze na drodze nie trafił takich jak ty . Może by już nie żył .To chcesz nam zgotować,taki los ,aby ludzie niewinni albo ci jak z tego linku link ginęli , i to z ludzkiego prawa ?Jeśli tak uważasz , a tak uważasz ,to jesteś człowiekiem wyzutym z ludzkich odruchów i ludzkiego miłosierdzia .Tak postępują zwierzęta , które jak wiesz : maja zamiast rozumu -instynkt.Ty przecież jesteś człowiekiem"

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 09.04.2012 19:21

Czy o sprawach trudnych nie da się dyskutować spokojnie i merytorycznie, bez inwektyw oraz wychodzenia z siebie i stawania obok?
Czy morderstwo jest tym samym co posiadanie narkotyku?
Jak w ogóle można porównywać Michała Pauli z Mariuszem Trynkiewiczem, sic!