Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9064 miejsce

Potworna zbrodnia na Ukrainie! ONZ rozpatrzy sytuację w Genewie

Pod Donieckiem wykryto zbiorowe mogiły rozstrzelanych cywilów i jeńców wojennych. Trwa ekshumacja setek ofiar przy udziale obserwatorów OBWE. Charakter obrażeń na zwłokach wskazuje na rytualne mordy satanistyczne (!).

Główna część pomnika wymorodowanych w 1943 przez SS mieszkańców wsi Chatyń na Białorusi. Historia się powtarza... / Fot. John OldaleProkuratura i władze sądowe Donieckiej Republiki Ludowej prowadzą przy pomocy obserwatorów OBWE pełną dokumentację ekshumacji i samych zwłok coraz liczniej odkrywanych ofiar masakry, w której zginęli głównie cywile: kobiety, mężczyźni i młodzież. Ciała ofiar mają związane do tyłu ręce i kule wystrzelone w tył głowy. Groby odkryli saperzy rozminowujący teren. Dokonano jak dotąd ekshumacji ok. 400 zwłok, ale wstępne oceny wskazują na możliwość odnalezienia łącznie ok. 4000 pomordowanych. Ta przerażająca liczba niestety może okazać się zgodna z prawdą. Do kopalni "Komunard" zwożono przez prawie dwa miesiące jeńców i aresztowanych z całego regionu donieckiego, oficjalnie w celu ich podziału na grupy, które miano potem traktować na różnych zasadach, w tym stawiać przed sądem w innych częściach Ukrainy. Zamiast tego bestialsko ich wymordowano pod koniec sierpnia, gdy zaczęła się wielka rosyjska kontrofensywa. Miejscowi mieszkańcy donoszą też o znacznej liczbie nastolatek w wieku od 12 do 14 lat, które padły ofiarą zbiorowych gwałtów, wskutek czego zostały trwale okaleczone. Taki rodzaj gwałtu również wskazuje na destrukcyjne formy kultu szatana. Biorąc pod uwagę toczące się od wtorku zaciekłe walki wokół lotniska w Doniecku, z ich kulminacją od czwartku (ostrzelanie centrum Doniecka; zginął m. in. Szwajcar du Pasqieur, przedstawiciel Czerwonego Krzyża - patrz s. 2) rozejm wisi na włosku.

Do odkrycia płytko przysypanych mogił doszło w ubiegłym tygodniu (23 IX) w pobliżu Doniecka; w miejscowościach, gdzie były rozmieszczone przed powstańczą kontrofensywą na przełomie sierpnia i września ukraińskie bataliony obrony terytorialnej, zwane przez "rosyjskojęzycznych" nacgwardią, a także faszystami lub banderowcami. Te miejscowości zostały odbite przez armię powstańczą w czasie najnowszej miniofensywy, której celem było zniszczenie albo wyparcie z pozycji artylerii wojsk rządowych, ostrzeliwującej osiedla mieszkaniowe na północy Doniecka. Gdy tylko okazało się, że rozmiary mordu, przypominającego jako żywo wyczyny SS i NKWD, przekroczyły najgorsze obawy, powstańcy i miejscowa ludność wezwali świadków o statusie międzynarodowym. Na wniosek delegata rosyjskiego ONZ rozpoczęła procedurę rozpatrywania wniosku w sprawie międzynarodowego dochodzenia w tej sprawie. Oto materiał filmowy na ten temat w języku angielskim:

https://www.youtube.com/watch?v=yEF4fgvxjpc

Ukraińskie środki masowego przekazu jak na razie milczą na ten temat. Jeszcze bardziej zastanawiające jest ignorowanie go przez dziennikarzy z państw zachodnich. Na konferencję prasową przedstawicieli Rosji, którzy zgłosili tę sprawę do Biura Sekretariatu ONZ d/s Praw Człowieka w Genewie nie przyszedł nikt z nich. Obecnie, pod wpływem oświadczenia łotewskiego prawnika i obrońcy praw człowieka Einarsa Graudinsa, ten mur milczenia zaczął się kruszyć na rzecz twierdzenia jakoby ofiar było znacznie mniej, a setki zamordowanych to rosyjski wymysł. Natomiast prokuratura generalna w Kijowie rozpoczęła śledztwo w sprawie działalności Centralnego Biura Śledczego Federacji Rosyjskiej, prowadzącego szereg dochodzeń w sprawie zbrodni wojennych przeciw ludności Donbasu. Odezwali się już za to dziennikarze obywatelscy z krajów UE, m. in. publikując ten oto materiał filmowy w języku rosyjskim, z obszernym komentarzem i tłumaczeniem na niemiecki:

http://www.extremnews.com/nachrichten/weltgeschehen/6f5b150b0fa1ce8

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Łukaszenko udzielił wywiadu dla Euro News. Wali w nim pięścią w stół i wskazuje na państwa zachodnie jako te, które ponoszą glówną odpowiedzialność za dalszą wojnę albo pokój na Ukrainie.

http://ru.euronews.com/2014/10/03/belarus-president-alexander-lukashenko-bonus/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszenko: "Byłem gotowy wykorzystać swoje siły zbrojne w celu rozdzielenia stron walczących." Ojciec narodu ujawnił, że na rozmowach pokojowych miesiąc temu w Mińsku przedstawił plan zaprzestania działań wojennych i rozdzielenia walczących stron. Niestey, jego plan rozejmu został odrzucony przez "społeczność międzynarodową" (czytelny kryptonim państw NATO).

http://www.vesti.ru/doc.html?id=2015816&tid=105474

Oj niedobrze! Białoruski bat'ko z pewnością jest lepiej poinformowany niż ja czy wy o pewnych kluczowych okolicznościach oraz decyzjach. Taka jego wypowiedź może świadczyć o tym, że przerwanie ognia na Ukrainie ostatecznie dobiega końca i nastąpi kolejne rozdanie kart przy użyciu armat. Powiedział to, co uzgodnił (zgadnijcie z kim) by zapoczątkować argumentację: myśmy chcieli dobrze, ale druga strona...

Nie jestem ślepy na jedno oko... Natomiast drugie widzi wyraźnie jak nie kończący się ostrzał Doniecka sprowokował po miesiącu drugi wielki atak na lotnisko. Również odkrycie swego rodzaju ukraińskiego Katynia z pewnością nie wpłynęło na złagodzenie nastrojów w Donbasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie, ja też się tego spodziewałem i też przepełnia mnie ból duszy z powodu tego, co wyszło na jaw. Na wieść o tym jak dręczono nieszczęsne ofiary zanim je zamordowano. z trudnością powstrzymałem łzy... Bo wiem, że płacz nie pomoże, ale gdyby to mogło ocalić chociaż jedną z ich wypłakałbym oczy...

Dlatego też, a nie po to, by mnie nie nazywano mnie tituszką Putina itp. (w swoim życiu dbam tylko o zdanie ludzi, których mam powody szanować) muszę tu wygarnąć: Za mękę i śmierć tysięcy bezbronnych ofiar ponosi współodpowiedzialność prezydent Putin! Zwrócił się do Rady Federacji o upoważnienie do wprowadzenia wojsk rosyjskich na Ukrainę po to, aby temu zapobiec. Uratował co prawda przed tymn losem mieszkańców Krymu, ale powinien był z tego skorzystać również w Donbasie, zaraz po tym jak donoszono o zaginięciu bez wieści kilkuset protestujących na ulicach, placach i drogach i gdy po raz pierwszy ukraińskie armaty trafiły obiekty cywilne. Usprawiedliwiona byłaby każda umiarkowana, punktowa kontrakcja sił powietrznych, a przede wszystkim odcięcie Donbasu od sił karnej ekspedycji kordonem wojsk rosyjskich. Sankcje przeciw Rosji są i tak. Należało się na nie przygotować już w chwili, gdy się okazało, że Janukowycz nie daje sobie rady w Kijowie czyli w listopadzie, najpóźniej w styczniu.

Chociaż oczywiście łatwo jest osądzać, a trudniej ocenić wszystkie czynniki, jakie musiał brać pod uwagę. Ostrzegano go jednak wielokrotnie, że polityka utrzymywania zależności od Zachodu jest błędna, że trzeba natychmiast zacząć budować niezależną gospodarkę narodową, polegać na wymianie handlowej raczej z krajami Azji i Ameryki Łacińskiej, ale przynajmniej najbardziej niezbędne rzeczy znów wytwarzać w kraju, bo najpierw Jugosławia, potem Irak, potem Libia, Syria, Cypr i Grecja, ale przyjdzie kolej na Ukrainę i samą Rosję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spodziewałem się takich potworności które na tych ziemiach chyba pierwsi stosowali Tatarzy na ludności polskiej i ukraińskiej (Kurhan 3 tys. pomordowanych dziewic) i jeśli są namacalne dowody przeciwko siłom banderowskim , przypomnę rozpacz jaką wyrażałem w wielu komentarzach w obliczu narastania wojny domowej na ziemiach ukraińsko rosyjskich to znajduję potwierdzenie najgorszych moich obaw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę Pana, ja ostatnio przeczytałem mnóstwo numerów "Kuriera Lwowskiego" z pierwszej połowy 1914. Jednemu z dziennikarzy polskiej prasy poznańskiej udało się wtedy wynieść po cichu listy ukraińskich nacjonalistów (zwano ich wtedy powszechnie Rusinami-ukrainofilami) do ... Przywódców Hakaty, proponujące wspólne działania przeciw Polakom i Rosji. Zacytuję tu jeden z nich:

"Jaśnie Wielmożny Panie! Jak Panu będzie wiadomo wybuchła w Rosji walka narodowościowa, szczególnie u Litwinów i Białorusinów na półno-cnym zachodzie, aby się uwolnić od panowania ro-syjskiego jak polskiego. Zwrócili się oni także do mnie, aby szukać przyłączenia się do Niemców, by wedle możności doznawać poparcia, o ile by to było możliwem."
List księdza Haneckiego do Tiedemanna z 18 IX 1910, cyt. za „Kurier Lwowski”, 12 I, s. 2

W lutym doszło do "ugody polsko-ruskiej" w sprawie zapewnienia stałej i proporcjonalnej reprezentacji "ludu mowy ruskiej" w Sejmie Galicyjskim, a także w innych, żywotnie ważnych sprawach. Podczas jednej z debat po tej ugodzie posłowie polscy bardzo grzecznie i dołączając wyrazy sympaii prosili o przeproszenie za te listy, do których w międzyczasie przyznały się obie strony tej korespondencji. Posłowie ukraińscy odpowiedzieli, że przepraszać nie mają za co, bo Polacy sami ich popchnęli do wspólpracy z Niemcami złym traktowaniem. Wtedy zabrał głos hr. Tarnowski i przepowiedział Ukraińcom co ich czeka w wyniku polirtyki nienawiści do braci Słowian. Ja znajdę wyciki z PDF-a, na których mam tę mowę i przytoczę, bo to mrożące krew w żyłach proroctwo sprawdziło się w całości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No pojechał Pan z tym "lepiej mieć......", obijamy się w historii o Niemców i Rosjan, takie mamy położenie i nic tego nie zmieni, że albo jednym albo drugim przeszkadzamy. Najgorzej się robi jak zaczynamy i tym i tym przeszkadzać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszma, ale co Pan właściwie odczuwa? To, że naszych jablek itd. nie biorą? Zaś co do dawniejszych czasów, to przecież pierwszymi ofiarami WCzK, którego szefem był Polak, padali Rosjanie. Także obozów koncentracyjnych, które skopiował w Europie tow. Trocki (prawdziwe nazwisko: Bronsztajn). Na dodatek jednak trochę lepiej mieć np. aresztowanego brata, który padł ofiarą gułagu względnie mordu sądowego (NKWD-UB) niż całą rodzinę bestialsko wyrżniętą (UPA). Zaś co do możliwości... USA są największą potęgą zbrojną na świecie, a i tak islamiści dokonali tam szeregu wyjątkowo krwawych zamachów. Zaś my i nasze siły zbrojne tudzież stanowcza wola państwa by nia dać broni obywatelom...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nas to masowo już i jedni i drudzy mordowali. Niemniej Rosja to ciągle większe zagrożenie i większe nieporównywalnie możliwości, co cały czas odczuwamy. A kto gdzie i kogo morduje pewnie się dowiemy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby się nie okazało, że po drodze nam z tymi, co masowo mordują w Donbasie. Kiedy przyjdą do Przemyśla itd., a okaże się, że prawdę mówił pewien minister, że "państwo nie ma piniędzy" i nie miało ich również na siły obrony terytorialnej oraz kawalerię powietrzną, ludzie będą wyskakiwać z okien wieżowców i wyrzucać przez nie swoje dzieci, aby nie dostać się żywi w ich ręce. Oby nie sprawdziły się te moje słowa! Oby się nigdy nie sprawdziły!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rosjanie sieją zamęt w regionie od niby rozpadu ZSRR, bo nie mogą się z tym pogodzić, Gruzja, Naddniestrze, Górny Karabach i dużo innych spraw, teraz Ukraina. Trzeba rzeczy nazywać po imieniu, nam z uwagi na sytuację i położenie nie po drodze z tą ich polityką i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.