Facebook Google+ Twitter

Poważna choroba Arkadiusza Onyszki

U nowego bramkarza warszawskiej Polonii zdiagnozowano niewydolność nerki. Czeka go przeszczep.

 / Fot. Fabriukze36-letni zawodnik źle się poczuł podczas ostatniego zgrupowania Polonii w Tarnowie Podgórnym. Po badaniu krwi okazało się, że jego stan jest poważny. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu będzie miał przeszczep nerki. Dawcą może zostać brat lub matka piłkarza. Szanse na to, że Onyszko wróci do gry jeszcze w tym sezonie są niewielkie.

Polonia Warszawa ma wydać oświadczenie w sprawie Onyszki, a jest w niej kilka niejasności. Podpisaniu umowy z klubem towarzyszył pośpiech, negocjacje były bardzo krótkie. Zainteresowana bramkarzem była podobno także Wisła Kraków. Ofertę Polonii zawodnik określił jako "nie do odrzucenia" i podpisał dwuletni kontrakt już 20 maja, a więc tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu. Nie wiadomo, czy Onyszko został właściwie przebadany, czy wiedział o pogarszającym się stanie swojego zdrowia - na nerki chorował podobno od lat.

Według Orange Sport Info, zawodnik będzie chciał po zabiegu wrócić na boisko. Znane są przypadki zawodników z pola, którzy wznawiają grę po przeszczepie. Onyszko jest jednak bramkarzem, jest często atakowany w powietrzu, przy interwencjach pada na murawę. Nie bez znaczenia jest także wiek piłkarza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.