Facebook Google+ Twitter

Poważne problemy Rosjan na orbicie. Nieudane dokowanie do ISS

Rosyjski statek transportowy Progress 47 po raz drugi nie zdołał zacumować do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), gdzie aktualnie przebywa sześciu astronautów. Na szczęście głód załodze stacji nie grozi, gdyż podąża w ich stronę japoński statek transportowy HTV-3, który ma zacumować do ISS w piątek lub w sobotę.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) / Fot. NASARosyjski Progress 47 miał zacumować do ISS wykorzystując nowy system zwany Kurs-NA. Niestety z powodu problemów technicznych nie zdołał przeprowadzić tego manewru już dwukrotnie. Rosyjscy kontrolerzy lotu analizują problem, a kolejną próbę dokowania przełożono na niedzielę.

Przy ostatniej, nieudanej próbie podejścia Progress zbliżył się na bezpieczną odległość 1,8 km, a następnie po porażce manewru powrócił na orbitę, 100 km od ISS. Progress będzie tam oczekiwać do czasu gdy swą misję wypełni japoński statek transportowy HTV-3, który do ISS ma przycumować w piątek lub w sobotę. Dostarczy on 6 ton żywności i niezbędnego sprzętu, zabierze odpady, a następnie ulegnie spaleniu w atmosferze.

Jak poinformowało rosyjskie centru lotów oraz www.nasa.gov Załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) / Fot. NASAProgress kolejną próbę dokowania podejmie prawdopodobnie w niedzielę 29 lipca, po odcumowaniu statku japońskiego. W Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przebywa obecnie aż sześciu astronautów. Są to: dowódca 32 ekspedycji Gienadij Padalka, Siergiej Rewin, Joe Araba, Jurij Malenczenko, Sunita Wiliams i Akihiko Hoshide. Pierwsza trójka powróci na Ziemię 17 września, pozostała trójka 12 listopada.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.