Facebook Google+ Twitter

Powędkowali sobie...

Współautorzy: Barbara Podgórska

Dla prawdziwych wędkarzy nie ma, jak wiadomo, zbyt zlej pogody, by pomoczyć kije w wodzie. Gdy pada, mokną podwójnie!

Na moment przed wręczeniem nagród / Fot. Adam K. PodgórskiPo zawodach / Fot. Adam K. PodgórskiJednak paskudna pogoda przed południem dała się we znaki w sobotę w Rudzie Śląskiej. Tylko na moment, ale wystarczająco długi, by na akwenie Kiszka w kompleksie stawów halembskich, odbyły sie zawody wędkarskie organizowane przez Kolo PZW przy Kopalni Węgla Kamiennego Halemba.

Konrad Ciura / Fot. Adam K. Podgórski- Nasze koło liczy 523 członków - informuje prezes Konrad Ciura. -Gospodarujemy na 5 stawach o łącznej powierzchni 10 hektarów. W ich wodach można złowić karpie, karasie, leszcze, liny, płocie, wzdręgi, szczupaki, sandacze, węgorze, okonie, sumy, bolenie oraz wiele innych gatunków ryb.

Koło prowadzi aktywną działalność sportową. Ma 2 drużyny, które startują w I i II lidze. Aktywnie działa szkółka wędkarska, prowadzona przez Henryka Bębnowicza. Działalność sportowa i praca z młodzieżą są dotowane przez Urząd Miasta.

W sezonie rozgrywanych jest aż 15 zawodów wędkarskich. W sobotę, w zmaganiach o puchar dyrektora KWK "Halemba" udział wzięło 42 zawodników.

Do punktacji liczyła się liczba złowionych ryb i ich waga. Rybki, przeważnie płotki, po przysporzeniu laurów zwycięzcom, trafiały z powrotem w zbawczą toń stawu.

Zwyciężył Tomasz Kloza, który zdobył 180 punktów, drugi był Czesław Burda, trzeci Rafał Stankowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.