Facebook Google+ Twitter

Powiat bytowski przed wyborami. Leik do sejmu, Zaborowski do senatu

"Kurier Bytowski" na swojej stronie internetowej umieścił informację o potwierdzeniu startu w wyborach parlamentarnych polityków z powiatu bytowskiego.

Katarzyna Wirkus będzie reprezentować Polskie Stronnictwo Ludowe. Wystartuje zapewne z wysokiej pozycji, ze względu na to, że powiat bytowski ma na liście PSL reprezentować jeszcze jedna osoba.

Jak podaje kurierbytowski.com, drugim pewniakiem startującym do sejmu jest wiceburmistrz Adam Leik. Otrzymał on poparcie bytowskiego koła Platformy Obywatelskiej. To przesądza o starcie w wyborach. Martwi jedynie motywacja jego startu. Deklaruje chęć wzięcia udziału w wyborach bo... Bytów potrzebuje posła.

PIS, PJN i SLD deklarują chęć wystawienia kandydatów ziemi bytowskiej na swoich listach, lecz jeszcze tego nie ogłosiły. Nieoficjalnie mówi się o starcie Bogdana Adamczyka, który czynnie działa przy tworzeniu nie tylko struktur PJN, ale również w innych powiatach.

Spore szanse na start mają ze względu na parytety: Annę Gańska-Lipińska lub Iwona Dzika. Przypomnę, że od tych wyborów przy układaniu list wyborczych panie muszą zajmować co najmniej 35 proc. miejsc na liście. To oznacza, że na każdej liście znajdzie się przynajmniej 10 kobiet.

Dodatkową zmianą jest wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych. Nasi kandydaci będą rywalizować w okręgu nr 66 obejmującym powiaty: chojnicki, bytowski, człuchowski, kartuski i kościerski. A zanosi się na to, że reprezentantów Bytowa będzie sporo.

Największą niespodzianką jest start wojewody pomorskiego, Romana Zaborowskiego, którego ma zamiar wystawić Platforma Obywatelska. Można się spodziewać wspólnej kampanii Leika i Zaborowskiego.

Duże szanse na start z poparciem SLD ma Gerard Czaja. Możliwe jest , iż to właśnie mieszkaniec naszego powiatu będzie w tym okręgu kandydatem do senatu PJN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Donald Prawda
  • Donald Prawda
  • 03.10.2011 11:56

Tylko nie oni - przypisują, co to oni nie zrobili, a nie wszystkie przedsięwzięcia, które są w realizacji bądź już są zrealizowane. Ulotki PO w woj. pomorskim na tak wysokim papierze (książeczka+ ulotki+nalepki) musiała sporo kosztować oraz plakaty chyba PKW powinna sprawdzić ile środków wydatkowano na jednego mieszkańca. Chyba wojewoda z kolegami - przekroczyli wydatki zgodnie z prawem. Kobiety pominęli na ulotkach wstyd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Junior
  • Junior
  • 06.05.2011 08:50

w ostatnim zdaniu jest błąd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.