Facebook Google+ Twitter

Powiat chojnicki. Tajny koncert neonazistowskich grup w Czersku

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-02-23 07:59

W wielkiej tajemnicy w jednym z lokali w Czersku odbył się koncert neonazistowskich grup. W gotowości byli policjanci z Chojnic i Gdańska, bo zgodnie z prawem, propagowanie neonazistowskich treści jest zagrożone dwoma latami więzienia.

O koncercie grup muzycznych propagujących "czystość rasy aryjskiej" zapowiadał tylko plakat na jednej ze stron internetowych. Miejsce koncertu - Pomorze i numer kontaktowy.

Jak wielka była to konspiracja, może świadczyć też fakt, że niektórzy z uczestników koncertu nie nocowali w Czersku, gdzie są hotele, a w oddalonych o 30 km Chojnicach. Już w piątek wieczorem to miasto obiegła wieść, że przyjechali "łysi", żeby wziąć odwet na Romach, którzy pobili obywatela Ukrainy mieszkającego na stałe w Chojnicach. Po bójce zmarł on na zawał serca.

Lokal, w którym grały ich grupy, był zarezerwowany. Nikt postronny nie mógł wejść, choć informacja o cenie biletów była umieszczona na plakacie. Kiedy jednak ktoś chciał sobie kupić bilet i wejść na koncert, był odsyłany z kwitkiem.

Impreza trwała do godzin rannych. Skandowanie "Sieg Heil" słychać było pod oknami na tyłach lokalu oraz z odległości ok. 50 metrów, kiedy tylko otwierały się drzwi baru. Po zakończeniu imprezy uczestnicy rozeszli się do samochodów.


Joanna Lenart
Czytaj więcej: http://chojnice.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.