Facebook Google+ Twitter

Powiat lęborski: Niebezpieczeństwo lokalnych podtopień

Dzisiaj około godz. 15:30 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Lęborku wpłynęło zgłoszenie o podtopieniu budynków gospodarczych w miejscowości Drętowo. Ta niebezpieczna sytuacja spowodowana jest przez tworzące się zatory na rzece Okalica.

 / Fot. Mateusz RogalaNa miejsce udały się siły i środki z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Lęborku, które po wstępnym rozpoznaniu stwierdziły, że podwyższający się stan rzeki spowodowany jest między innymi przez dwa większe zatory na rzece tworzące się przez krę - jeden przy ul. Staszica, a drugi przy ul. Abrahama w Lęborku.

Nurt rzeki zamarza od dołu, co powoduje podwyższenie się stanu wody, a to z kolei prowadzi do lokalnych podtopień. Strażacy pod dowództwem str.kpt. Bogdana Madeja próbowali z pomocą wszelkich dostępnych środków udrożnić w tych miejscach koryto rzeki z kry i zamarzniętego lodu, niestety po kilkugodzinnych działaniach podręcznym sprzętem i siłami ratowników udało się udrożnić ok, 20 m koryta. Do usunięcia pozostałych zatorów, ze względu na grubość pokrywy lodowej, niezbędny jest ciężki sprzęt, który powinien szybko i skutecznie rozwiązać ten problem. Sytuacja jest ciągle monitorowana.

Więcej zdjęć - http://www.remiza.com.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.