Facebook Google+ Twitter

Powiat lęborski: niedziela okazała się być pracowity dniem dla strażaków

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-27 10:42

Po godzinie 19 oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku odebrał zgłoszenie o pożarze piwnicy w Leśnicach.

 / Fot. 4TygodnieNa miejsce zdarzenia zadysponowano ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lęborku oraz dwa ciężkie zastępy z OSP Nowa Wieś Lęborska. Na miejscu zdarzenia strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych
po szybkim rozpoznaniu rozpoczęli działania gaśnicze. Nie obyło się bez interwencji pogotowia ratunkowego - poszkodowana została jedna osoba, mieszkaniec bloku, który podjął się gaszenia pożaru przed przyjazdem służb.

W trakcie działań do Powiatowego Stanowiska Kierowania dotarło następne zgłoszenie - paliło się mieszkanie na ul. Marii Skłodowskiej Curie (naprzeciwko urzędu miasta). Natychmiast zadysponowano ciężki zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Lęborku (GCBA 5/24) oraz jeden ciężki (GCBA 6/32) z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Lęborskiej, który działał aktualnie przy pożarze piwnicy w Leśnicach.

 / Fot. 4TygodnieNa miejscu stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze. Strażacy w aparatach powietrznych dostali się do środka mieszkania, które było dość silnie zadymione. Okazało się, że na łóżku leży półprzytomny młody mężczyzna, lokator lokalu. Strażacy natychmiast ewakuowali go na zewnątrz bloku mieszkalnego, gdzie udzielili mu pierwszej pomocy.

Na miejsce kierował się już zespół pogotowia ratunkowego, który w międzyczasie prowadzonych działań gaśniczych przejął poszkodowanego od ratowników. Na miejsce dotarł również oficer operacyjny - dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Lęborku st. kpt. Bogdan Madej, który przejął dowództwo nad całością akcji.

Strażakom pozostało jedynie zabezpieczyć miejsce zdarzenia, dokładnie sprawdzić mieszkanie oraz je oddymić. Szczęście w nieszczęściu, że dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków udało się uratować życie młodego człowieka oraz zmniejszyć szkody materialne do minimum. Prawdopodobnie lokator pozostawił coś "na gazie" i usnął.

Po zakończeniu działań oby dwa zastępy zostały zadysponowane do pożaru traw przy Parku Chrobrego w Lęborku.

W tym samym czasie dyżurny straży pożarnej odebrał kolejne już zgłoszenie - pożar samochodu
na przeciwko budynku Starostwa. Na miejsce wyruszył zastęp GBArt z JRG Lębork. Według wstępnych informacji doszło do podpalenia Skody, dzięki strażakom zaparkowane obok samochody nie uległy żadnym szkodom.

Zdjęcia dzięki uprzejmości serwisu 4tygodnie.
Tekst: Remiza.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.