Facebook Google+ Twitter

Powiat Ostródzki – jeden z najszybciej rozwijających się regionów

Za sprawą działań Starosty Ostródzkiego Włodzimierza Brodiuka i jego współpracowników Mazury Zachodnie stopniowo stają się jednym z najprężniej rozwijających się regionów w Polsce.

McDonald buduje w Ostródzie / Fot. Bogdan WęgrzynekOtwarcie Centrum Użyteczności Publicznej, remonty dróg powiatowych, wielomilionowe inwestycje w powiatowym szpitalu, uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego w Górce koło Ostródy czy budowa jendego z największych Centrów Szkoleniowo - Konferencyjnych Arena Ostróda
i organizacja Mistrzostw Świata w Piłce Plażowej to tylko niektóre z realizowanych na przestrzeni ostatnich lat i miesięcy projektów promujących i rozwijających Powiat Ostródzki.

Starostra Ostródzki Włodzimierz Brodiuk z Ambasadorem Brazylii i Prezesem Fundacji Teraz Polska Krzysztofem Przybył podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój / Fot. Bogdn WęgrzynekDbałość o zapewnienie nowych miejsc pracy, rewitalizacja starych wojskowych budynków na rzecz tworzenia przestrzeni użyteczności publicznej oraz promowanie regionu poprzez wilekie wydarzenia sportowe to inicjatywy, których autorami i głównymi wykonawcami są lokalne władze lub przedsiębiorcy. Dzięki ich zaangażowaniu i poświęceniu powiat rozwija się w błyskawicznym tempie.Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk zaprasza do Ostródy / Fot. Bogdan WęgrzynekZa sprawą działań Starosty Ostródzkiego Włodzimierza Brodiuka i jego współpracowników Mazury Zachodnie stopniowo stają się jednym z najprężniej rozwijających się regionów w Polsce. Przedstawiciele Zarządu Powiatu zgodnie podkreślają, że w obliczu kryzysu ich działania mają za zadanie nie tylko zachować ciągłość w zatrudnieniu mieszkańców Ostródy i jej okolic, ale przede wszystkim zaangażować małe, lokalne przedsiębiorstwa do współpracy z nowo pozyskanymi inwestorami. Co więcej, umiejętne korzystanie z środków unijnych i nieustanne pozyskiwanie funduszy na rozwój gospodarczy i kulturalny powiatu powodują, że nie tylko tworzy się nowe budynki, ale zagospodarowaniu ulegają miejsca opuszczone i zaniedbane.


Działania władz powiatu ostródzkiego stanowią przykład dla innych miast w Polsce jak umiejętnie i z rozwagą korzystać z funduszy unijnych oraz udowadniają, że poświęcenie i zaangażowanie w działania na rzecz rodzimego regionu mogą przynieść zaskakująco dobre rezultaty.

Izabela Okarmus, Bogdan Węgrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.