Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21627 miejsce

Powiat ostródzki- postęp, innowacja, sukces

Ostróda jest miastem z dużymi planami na funkcjonowanie Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Miasteczko położone na Warmii, otoczone jeziorami i lasami jest jedną z siedzib OKIP, która znajduje się w odnowionej części dawnych „białych koszar”.
Prezes Zarządu OKIP na spotkaniu ze starostą ostródzkim Włodzimierzem Brodiukiem / Fot. OKIPPowiat ostródzki daje olbrzymie możliwości rozwoju klastra OKIP, a także Polskiego Klastra Medycznego PIKMED. Dzięki współpracy ze starostą Włodzimierzem Brodiukiem i życzliwości niemieckiego przedsiębiorcy Friedricha W. Ohens w czerwcu br. zostały podarowane Powiatowemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Ostródzie m.in. profesjonalne łóżka, materace i szafki. Obie strony zapowiedziały, iż to początek dalszej współpracy.
Ostróda daje również duże możliwości turystyczne, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia tworzenia klastrów branżowych w obrębie OKIP. Miasteczko słynie z kanału łączącego Ostródę i Elbląg, którego poszczególne odcinki są remontowane z funduszy unijnych. Kanał ostródzko- elbląski to jedyny w Europie działający system pochylni umożliwiający pokonanie statkom stu metrowej różnicy poziomów wody pomiędzy jeziorem Drwęckim a Zalewem Wiślanym. Na terenie miasta powstały w ostatnich latach nowoczesne obiekty hotelowe, zarówno nad jeziorem Drwęckim jak i w centrum, a dodatkowo w Prezes Zarządu OKIP, Bogdan Węgrzynek na spotkaniu ze starostą ostródzkim Włodzimierzem Brodiukiem / Fot. OKIP2014 roku zostanie oddany do użytku duży hotel z salami konferencyjnymi. Dodatkowo na obrzeżach Ostródy znajduje się Demuth Arena, centrum targowo – konferencyjne, wyposażone w nowoczesne technologie multimedialne, audio, klimatyzacyjne i wentylacyjne, zapewniając tym samym komfort i profesjonalizm organizowanych uroczystości. W Demuth Arenie odbywają się takie imprezy jak np. Arena Extreme Show które miało miejsce w sierpniu br., organizowane wydarzenia mają charakter ogólnopolski a także międzynarodowy.
Prezes Zarządu OKIP Bogdan Węgrzynek, na spotkaniu ze starostą ostródzkim Włodzimierzem Brodiukiem / Fot. OKIPMiasto jest dowodem na to, że może się prężnie rozwijać dzięki dobrze opracowanej strategii działania. Patrząc na postępy jakie się dokonały w Ostródzie można stwierdzić że jest ona idealnym kompanem do podejmowania wspólnych przedsięwzięć. Właśnie z owego powodu członkowie Zarządu OKIP regularnie odbywają spotkania z ostródzkim starostą, podczas których omawiają szanse i perspektywy na rozwój lokalnej gospodarki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.