Facebook Google+ Twitter

Powiat ostrowiecki w fotografii, gobelinie, rzeźbie i malarstwie. Niepełnosprawni zaprezentowali swoje prace

Inwencja instruktorów ze Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej SZANSA przy ulicy Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Można się było o tym przekonać w czwartek, 27 listopada 2014 roku w Muzeum Historyczno - Archeologicznym.

Gości witały uczestniczki Warsztatu Terapii Zajęciowej SZANSA w strojach regionalnych. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSATo właśnie tego dnia w Pałacu Wielopolskich odbyło się zakończenie i podsumowanie zadania "Powiat Ostrowiecki w fotografii, gobelinie, rzeźbie, linorycie i malarstwie". To wsparte finansowo przez Starostwo Powiatowe zadanie realizowane było przez podopiecznych SZANSY niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i ich instruktorów od czerwca do listopada bieżącego roku. Impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie publiczności i mediów. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA

- W czternastu pracowniach na zajęciach i również poza nimi wykonywane były prace związane z tematem projektu. Powstało około 130 prac z czego 72 prace wyeksponowane zostały na wystawie zorganizowanej przez nasze stowarzyszenie w Muzeum historyczno - Archeologicznym w dzielnicy Ostrowca świętokrzyskiego, w Częstocicach - powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu SZANSA. - Właśnie w dniu 27 listopada 2014 roku nastąpiło podsumowanie i zakończenie tego projektu wystawą we wspomnianym obiekcie. Ekspozycję można oglądać przez zainteresowanych od 28 listopada do 8 grudnia 2014 roku po uprzednim skontaktowaniu się telefonicznym z pracownikami muzeum.

Świętokrzyskie czary w wykonaniu zespołu Zodiak. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSAPodczas uroczystego otwarcia wystawy, w którym wzięło udział 170 osób, wszyscy mogli - oprócz podziwiania przepięknych prac wykonanych przez podopiecznych stowarzyszenia pod nadzorem instruktorów - zobaczyć występ zespołu artystycznego Zodiak, który działa w WTZ. Motywem przewodnim występu były "Świętokrzyskie czary".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.