Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3009 miejsce

Powiat ostrowiecki zaprasza brytyjską parę książęcą

Jak wiadomo, w lipcu bieżącego roku Polskę i Niemcy odwiedzi brytyjska para książęca: książę William i księżna Kate. Wizyta ma charakter oficjalny i odbywać się będzie na prośbę brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakWiadomo już, że brytyjska para książęca spotka się w pałacu przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie z polską parą prezydencką: Andrzejem Dudą i jego małżonką, Agatą Kornhauser - Dudą.

Tymczasem władze powiatu ostrowieckiego zdecydowały, by zaprosić Williama i Kate do rezerwatu archeologicznego "Krzemionki", gdzie znajduje się unikatowa neolityczna kopalnia krzemienia, jedyna taka zarówno w Europie, jak i na świecie. Od wielu lat trwają starania o wpisanie "Krzemionek" na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wizyta na ich terenie księcia Cambridge z małżonką z całą pewnością przyczyniłaby się do promocji rezerwatu położonego nieopodal Ostrowca Świętokrzyskiego. Zarząd powiatu ostrowieckiego ze starostą Zbigniewem Dudą (Prawo i Sprawiedliwość) na czele wystosował za pośrednictwemStarosta Ostrowiecki Zbigniew Duda demonstruje prezent dla brytyjskiej pary książęcej. / Fot. www.ostrowiecki. eu ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce, Jonathana Knotta, oficjalne zaproszenie dla brytyjskiej pary książęcej. Do ambasady przekazano także materiały reklamowe rezerwatu "Krzemionki" w angielskiej wersji językowej.

Dodatkową zachętą dla Williama i Kate ma być statuetka wykonana z krzemienia pasiastego wydobywanego w podostrowieckiej kopalni. Przedstawia ona oszlifowany fragment urobku krzemiennego. Póki co władze powiatu ostrowieckiego nie otrzymały odpowiedzi na wysłane zaproszenie, podobnie jak nie jest znany program wizyty brytyjskiej pary książęcej w naszym kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

I już wszystko jasne: para książęca odwiedzi tylko Warszawę i Gdańsk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjąć przyjmą, ale to nie znaczy, że protokół wizyty zmieści w czasie każde zaproszenie zakończone złożoną wizytą. Ile jest powiatów w Polsce ? jakby tylko 10% wysłało zaproszenia, to wizyta w Polsce trwałaby.....?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy przyjmą zaproszenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.